FATEHPUR SIKRI

Fatehpur Sikri pastatė Mogulų imperatorius Akbaras 1570 m. Jis siekė atkurti savo protėvio Timūro išpopuliarintą persiškų rūmų ritualų prabangą bet rūmai persmelkti ir tipiškais pagražinimais. Iš vietinio raudonojo smiltainio pastatyti rūmai. Karališkųjų rūmų kompleksas susideda iš kelių paviljonų, kurie geometriškai taisyklingai išdėstyti viename lygyje taip, kad primintų arabišks ir centrinės azijos dykumų palapinių miestelius. Šitokiu unikaliu būdu atsiskleidžia Akbaro gebėjimas sujungti skirtingų regionų architektūrinius stilius.

Vaikštant po didžiulius po penkiolikos metų nuo pastatymo vis dar nežinia kodėl apleistus rūmus galėsite įsivaizduoti tikrą rytietiškų rūmų prabangą ir čia gyvenusius devynis išminčius, kuriuos čia buvo pasikvietęs Akbaras,  poezijos ir mokslo mylėtojas, bet pats buvęs beraštis. Manoma, kad rūmai buvo apleisti dėl vandens trūkumo. Taip pat vis dar tikima, kad šie rūmai buvo požeminiais tuneliais sujungti su  Deliu, Lahora ir Agra.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti