DŽAIPŪRAS

Džaipūras iš visų pusių apsuptas kalvų su tvirtovėmis ir gynybinėmis sienomis. Pirmojo Indijoje planingai statyto miesto pastatai ir namų fasadai nudažyti rožine spalva, sukuriančia nuostabų vaizdą. Džaipūrą įkūrė Maharadža Džai Singh II (gyv. 1693-1743 m.). Kadaise šis Radžastano pusdykumėse įsikūręs miestas buvo karališkosios šeimos sostinė, dabar tai – Radžastano provincijos sostinė.
Šiuolaikinis Džaipūras yra modernus miestas, didžiulis verslo centras su visais metropolitiško miesto bruožais. Rausvojo miesto stebuklinga atmosfera panaši į didžiulį muziejų – daug religinių, istorinių pastatų, karališkųjų ir privačių rūmų.
Maharadža Man Singh II, kai čia 1876 m. lankėsi Velso princas, būsimasis Edvardas VII, miesto senamiestyje esančius pastatus liepė nudažyti rausva spalva. Šiandien visų mieste stovinčių pastatų savininkai privalo prižiūrėti fasadą. Labai patogų taisyklingą miesto planą sukūrė jaunas bengalijoss inžinierius ir mokslininkas Vidyadhar Bhatačarya. Devynios Džaipūro stačiakapės dalys simbolizuoja devynias visatos dalis.
Čia puiki vieta įsigyti dovanų namiškiams, itin gražūs juvelyrų dirbiniai iš emalio, aukso ir brangiųjų akmenų ar deimantų. 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,

Viešbučiai

*****
*****
*****
*****
*****
*****
****
****
****
****
****
****
Paradise   
***
***
***
Amer View  
***
***