Agra

Nuostabusis Tadžmahalas, apie kurį tikrai girdėjo visi, traukia žmones iš viso pasaulio pasišildyti prie meilės ugnies lyg peteliškes nuostabi šviesa – bet, nepaisant tūkstančių turistų, jis ir yra toks nuostabus, kaip pasakojama. Nors dabartinė Agra – augantis industrinis miestas, bet Tadžmahalas nėra vienintelis dėmesio vertas objektas. Mogulų imperija ant Yamuna upės krantų paliko tvirtovę ir daugybę nuostabių kapų ir mauzoliejų. 1526 m. čia Mogulų imperatorius Baburas pastatė sostinę, kur per kitą šimtmetį kiekvienas valdovas bandė pastatyti įspūdingesnius rūmus, nei valdęs prieš jį. Agros klestėjimo pikas buvo XVI -XVII a., kai valdė Akbaras, Džehangiras ir Šachas Džahanas. Šiuo laikotarpiu buvo pastatyta ir tvirtovė, ir Tadžmahalas, ir daugelis kitų didžiųjų mauzoliejų.1638 m. Šachas Džachanas Delyje pastatė naują miestą, į kurį po dešimties metų jo sūnus Aurangzebas perkėlė sostinę.

1761 m. Agrą apiplėšė ir sugriovė karių klasė, nepagailėjusi ir Tadžmahalo.1770 m. miestą užėmė Maratų karių klasė, bet juos 1803 m. išvijo britai. Po 1857 m. sukilimo britai iškėlė provincijos administracinį centrą į Alahabadą. Netekusi savo administracinio centro vaidmens Agra išaugo kaip sunkiosios pramonės centras, greitai išgarsėjusi chemijos pramone, ir, žinoma, atmosferos užterštumu. Šiuo metu, išaugus turizmo sektoriui, daugiausia įplaukų į miestą pritraukia Tadžmahalas ir kiti paminklai.

Mieste yra gyvas ir chaotiškas turgus („čouk“), daugybė vietų pavalgyti ir išgerti arbatos, bet tai pat galite sutikti daug it musoniniai lietūs atkaklių rikšų, neoficialių gidų ir suvenyrų pardavėjų.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti