Tadž Mahalas

Matyt, tai pats žymiausias Indijos pastatas ir vienas gražiausių pastatų pasaulyje. Nors jokios fotografijos negali visiškai perteikti tikrovės grožio, bet atrodo tai itin tinka šiai beveik tobulų proporcijų Mumtaz Mahal ir jos šacho kapavietei.

Mumtaz Mahal buvo antroji ir mylimiausia šacho Džachano žmona, įtakojusi jo gyvenimą ir politinius sprendimus.Ji mirė būdama trisdešimt devynerių gimdydama jų keturioliktąjį vaiką1631 m. Valdovas ir jo imperija paskelbė gedulą ir planus pastatyti paminklą vertą valdovo mylimosios. Daugybė legendų pasakoja apie tai, kaip buvo rinkamas architektas, bet jo vardas visgi yra nežinomas. Agroje dirbo keliasdešimt tūkstančių talentingų žmonių iš viso pasaulio, naudojamos medžiagos iš visos imperijos, žinoma, tuo ją gerokai nuskurdinant. Tadž Mahalas yra kapo, mečetės, sodų, vartų ir fontanų kompleksas.

Šachas Džahanas 1648 m. perkėlė savo sostinę iš Agros į Delį, kuris pastatė daugiau pastatų, tarp jų ir Delio Raudonąją tvirtovę, dar labiau sustiprinusią Mogulų imperiją. Visgi jam sunkiai susirgus prasidėjo šeimos kovos dėl valdžios ir jo sūnus, Aurangzebas, užėmė sostą ir įkalino tėvą iki jo mirties 1666 m. 
              
Per XVIIIa. persai, prancūzai ir britai užėmė susilpnėjusią Mogulų imperiją, o Tadž Mahalas buvo apleistas ir išplėštas. Valdant britams marmurinė terasa buvo mėgstama britų pokylių vieta, o sodai tapo žinomi kaip pasimatymų vieta. Britai vienu metu net planavo nulupti Tadž Mahalo marmurą ir parduoti Anglijoje aukcione, bet, laimei, to nepadarė, nes nesugebėjo parduoti ir jau anksčiau nuvežto marmuro.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti