Hanumano ir Bhimakali šventykla Šimloje

Džakhu kalno viršuje 2455 m. aukštyje pastatyta šventykla, skirta beždžionės pavidalo dievui Hanumanui. Tai aukščiausia Šimlos apylinkių vieta, todėl prie šios gražios šventovės Jūsų laukia ir nuostabus vaizdas.

Pagal legendą, dievo Ramos brolį Lakšmaną, kai šis kovėsi su demonų karaliumi Ravana, sužeidė, o dvasininkas, apžiūrėjęs Lakšmanos žaizdas, pasakė, kad jam padėtų tik žolelės, augančios Himalajuose. Jų parnešti į kalnus išsiuntė Hanumaną. Šis atvykęs prie Himalajų negalėjo atskirti reikalingų žolelių, todėl jis iškasė visą kalną ir nunešė jį sužeistam Lakšmanai.
Kai Lakšmana buvo išgydytas, Hanumanas turėjo grąžinti kalną į jo vietą. Čia jis sustojo pailsėti ant Džakhu kalno – sakome, nuo jo svorio ir kalnas šiek tiek plokštesnis viršūnėje. Šventykla pastatyta toje vietoje, kur buvo likę jo pėdų įspaudai. Šimloje tai labai garbinama vieta, į kurią pasimelsti traukia daug piligrimų. Šventykloje gyvena daug beždžionių, kurios mielai priima skanėstus, kuriuos tai pat noriai siūlo turistai ir piligrimai.

Garsioji Šimlos Bhimakali šventykla yra viena iš 51-os Indijos pusiasalyje išmėtytų šventųjų kosminės galios Šakti Pytų vietų, kuriose garbinama deivė Sati, svarbiausia induizmo moteriška dievybė ir pagrindinė Šakta sektos deivė. Sati yra harmonijos, šeimyninės laimės ir ilgaamžiškumo deivės Parvati ir stiprybės ir galios deivės Durgos bei blogio ir destrukcijos deivės Mahakali inkarnacija. Ten, kur krito susideginusios deivės Sati kūno dalys, visoje Indostano pusiasalio teritorijoje buvo įkurtos ją garbinančios šventyklos.

Ši sudėtingos medinės architektūros šventykla įdomi tuo, kad ją statant susipynė induistinė ir budistinė architektūra. Netoli šventyklos stovi Šimlos valdovų šeimų rūmai.
1905 m. po galingo žemės drebėjimo šventykla pasviro, bet vėl grįžo į pradinę padėtį po pakartotino žemės drebėjimo. Žmonės kalba, kad šventyklos viduje yra slaptas koridorius, kuriuo dvasininkai galėdavo psiekti artimiausią kaimelį. 1927 m. šalia senosios buvo pastatyta nauja šventykla, kurioje saugoma 200 metų Bhimakali deivės statula.

Pagal legendą, senovėje Himalajų kalnuose buvo daug demonų, kurie trukdė medituoti dvasininkams ir šventiesiems. Šie pradėjo melstis, kad dievai atsiųstų galingą jėgą, kuri apsaugotų nuo blogio jėgų. Išgirdę maldas dievai nusprendė suveinyti savo jėgas - tame taške po didžiulio sprogimo pasirodė maža mergaitė. Ši mergaitė gimė tam, kad susidorotų su demonais ir turėjo vėl ir vėl atgimti, kad sunaikintų visas blogio jėgas žemėje. Ši šventykla pašvęsta šiai didžiajai moteriškajai galiai, kuri buvo pavadinta Bhimakali.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,