Akšardam šventykla

Delio užmiestyje 2005 m. iš rausvo smiltainio ir balto marmuro pastatyta Akšardam šventykla yra architektūros stebuklas, atskleidžiantis tradicinės orisanų, gujarati, mogulų ir Radžastano architektūros įtaką. Šventykloje yra 20000 išraižytų dievybių, kupolų ir piliorių. Šio didžiausio Indijoje šventyklų komplekso statyba truko 5 sunkius metus. Dabar šis įspūdingas pastatas ant Jamuna upės kranto prie Delio Nizamudinų tilto pritraukia milijonus turitų ir tikinčiųjų. „Akšardam“ yra dviejų žodžių junginys - „akšar“- kuris reiškia amžinybę, o „dham“ reiškia buvimo vietą, taigi – tai dieviško, amžino buvimo vieta, tiesą sakant, tai amžinųjų vertybių, principų ir gėrybių, kurios minimos induizmo mitologijos raštuose (vedose, puranose). Šią šventyklą, kaip ir daugybę kitų, pastatė BAPS nevyriausybinė organizacija.

Nuostabą kelia tai, kad šventykla visa pastatyta iš akmens, nenaudojant geležies ar plieno. Sijos, naudojamos atramai, yra taip pat akmeninės. Šventyklos aukštis toks pat, kaip 10 aukštų pastatas, ir kiekvienas jos centimetras yra krupščiai išraižytas. Šioje kolosalinėje struktūroje yra 234 išraižyti pilioriai, 9 kupolai, 20 keturkampių kuorų, 20000 statulų, vaizduojančių didžiąsias Indijos sielas – pasišventusius, dieviškas įžimybes, sadhus ir kt.

Šios maldos vietos statyba kainavo 2 milijonus, panaudota 6000 tonų rausvo smiltainio, atvežto iš Radžastano, ne mažiau 12 milijonų statytojų darbo valandų ir 11000 nagingų ir patyrusių darbininkų.

Swaminarayan Akšardham šventyklos didžiulė struktūra, vešlūs sodai, parodos ir daug kitų pramogų sujungia turtingą Indijos tradicijų, senosios architektūros ir amžinųjų dvasinių vertybių palikimą.

„Sahajan Pradarshan“ Vertybių salėje, padedant animacijai ir robotams, iliustruojama taika, ahrmonija, kuklumas, patarnavimas ir atsidavimas dievui. Šioje salėje yra mažiausias pasaulyje animatroninis robotas, vaizduojantis Bhagwan Svaminarayan, kai jis buvo vaikas.

„Nilkanth Kalyan Yatra“ salėje yra pirmasis ir vienintelis Delio platus ekranas, kuriame rodomas istorinis filmas apie piligriminę XVIIIa. mažo berniuko Bhagwan Swaminarayan kelionę per Indiją.

„Sanskruti Vihar“ pasiekiamas apie 10 minučių plaukiant povo formos laivu dirbtine upe. Ši upė teka pro pirmąjį pasaulio universitetą Takšašilą, chemijos laboratorijas, senovines ligonines, turgus ir Ajanta-Elora olas.

„Yagnapurush Kund“ yra didžiausias laiptuotas fontanas Indijoje. Dienos metu čia galima pailsėti, o vakare ant jų sėdi žmonės, stebintys muzikinių fontanų pasirodymą.

„Bharat Upavan“ dar vadinamas Indijos sodu – čia 60 arų užima vešlios išdailintos vejos, medžiai ir krūmai, tarp kurių stovi bronzinės skulptūros, vaizduojančios žmones, nusipelniusius Indijai.

„Yogi Hraday Kamal“ yra paskendęs sodas, primenantis lotoso žiedą. Didžiuliuose akmenyse įspaustos ištraukos iš pasaulio legendų.

 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,