Kelionė į FILIPINUS

Pažintinės kelionės

Ar jau suplanavote savo atostogas? Mes siūlome Jums nepamirštamą ir kupiną įspūdžių kelionę į Filipinus, nes tai pasaulio paveldo verti peizažai, nuostabi geografinė padėtis su tūkstančiais kviečiančių salų, įspūdingi miestai, laukiniai paplūdimiai, draugiški vietiniai gyventojai, graži gamta, nuostabus klimatas, išskirtiniai maršrutai ir lankytinų vietų gausa.

Be to, kelionei į Filipinus neišleisite daug pinigų, kainos čia nėra didelės, tai gana pigi šalis, tačiau neabejotinai verta pamatyti.  

- Geografinė padėtis
Aplankykite paslaptingąją Filipinų Respubliką, kuri yra vienintelė Azijos pietryčių valstybė, nesiribojanti sausuma su jokia kita šalimi, tačiau jos krantų linija siekia daugiau kaip 36 tūkst. km. Nutolusi nuo Azijos ne tik geografiškai, bet ypatingai išsiskirianti savo kultūra ir tikėjimu. Unikaliąją Filipinų respubliką sudaro gerokai daugiau nei 7000 salelių. 

- Gamta, flora ir fauna 
Filipinai yra viena iš šalių, turinčių didžiausią augalijos ir gyvūnijos įvairovę. Čia yra maždaug 200 žinduolių rūšių. Taip pat ten gyvena viena iš mažiausių ir mieliausių beždžionių rūšių pasaulyje. Filipinuose rasite daugiau nei 600 paukščių rūšių, daugiau nei 300 rūšių roplių ir varliagyvių ir ne mažiau kaip 400 koralų rūšių. Filipinuose gyvena ir milžiniški banginiai, rykliai, ir pasaulio mažiausios žuvytės (Pandaca pygmea). Gamta Filipinuose yra svaiginančio grožio. Filipinus puošia skaisčiai žali ryžių laukai, smilkstantys ugnikalniai, didingos senovinės bažnyčios. Neabejotinai Jums įspūdį paliks nepaprasta džiunglių augalija, smėlėti paplūdimiai, sraunios upės, žydras vandenynas ir pasakiški koraliniai rifai. Neįtikėtinai žaviai ir įdomiai atrodo kūgio pavidalo kalvos, išsimėtę Filipinų Boholio saloje, pavadintos Šokolado kalvomis, žavios Banaue ryžių terasos Ifugao provincijoje ir El Nido archipelagas, esantis Palawan salos pačioje šiaurėje. Dar Filipinuose galima lipti į vieną iš 37 ugnikalnių arba pamatyti mažiausią pasaulyje ugnikalnį, ištyrinėti urvus, ežerus, atsigaivinti po kriokliais, nardyti, išbandyti raftingą, važinėti kalnų dviračiais, kopti į olas. Viskas apie ką svajojate, rasite Filipinuose. 

- Rojaus paplūdimiai ir salos
Filipinai yra viena iš didžiausių salų grupių pasaulyje, o visų paplūdimių karaliumi tituluojamas Baltasis Boracay paplūdimys, vertinamas kaip vienas iš dešimties geriausių paplūdimių pasaulyje.

- Oras ir klimatas  
Filipinuose vyrauja malonus jūrinis tropinis klimatas, o vidutinė metinė oro temperatūra yra maždaug 26,6° C, tačiau orai Filipinuose nepasiekia ekstremalių karščio ir šalčio temperatūros taškų, tad galima lengvai prisitaikyti atogrąžų klimato. Geriausias laikas kelionei į Filipinus yra nuo lapkričio iki gegužės. Ten taip pat būna ir musoninių liūčių sezonas, birželio – spalio mėnesiais, kada didžiausia ir taifūnų, uraganų tikimybė.

- Nuostabūs žmonės 
Filipiniečiai yra maloniausi ir draugiškiausi žmonės, ypatingai svetingi ir pagarbūs. Jie visuomet atrodo laimingi ir besišypsantys ir didžiuojasi esantys filipiniečiais. Jie be galo mėgsta dainuoti ir šokti, kai yra proga švęsti, o susipažinti ir susidraugauti su vietiniais gyventojais yra lengviau nei kitose šalyse. 

- Apsipirkimas 
Apsipirkimas Filipinuose gali būti vertinga patirtis. Šalis yra žinoma kaip puikus amatų centras, o Filipinų sostinė – spalvingoji Manila, kurios panorama – daugybė dangoraižių, atrodo ypač gražiai naktį, turi fantastinius prekybos centrus, pribloškiančius savo dydžiu. Yra daug vietų kur galima nueiti ir tai priklauso nuo to, ką ketinate pirkti ir koks yra jūsų biudžetas. Prekybos centras “SM City North EDSA“, įsikūręs Kesono mieste yra didžiausias prekybos centras Pietryčių Azijoje, prekybos centras “SM Mall of Asia“ Pasau mieste yra antras didžiausias centras Filipinuose po “SM City North EDSA” ir ketvirtas didžiausias prekybos centras pasaulyje. Taip pat, mažos parduotuvėlės, mados išparduotuvės, įvairių rūšių restoranai, kavos parduotuvės kino teatrai ir 3D kino teatrai, Spa centrai ir dar daug vietų, kuriose rasite viską, ko širdis geidžia, kad galėtumėte pramogauti visą dieną. 

- Maistas  
Nors filipiniečių virtuvė nėra tokia žymi kaip tailandiečių, tačiau filipiniečiai myli savo maistą ir tikrai yra daug dalykų kuriuos verta paragauti! Filipinų virtuvę galima yra tarsi malajų, kinų, ispanų, japonų ir amerikiečių virtuvių derinys. Dėl palankių geografinių sąlygų, klimato, Filipinai yra turtingi daržovių ir vaisių gausa. Valgiui ruošti naudojami tokie vaisiai kaip bananai, papajos, mangai, ananasai, tiek retai girdimi kalamansi ar guavos. Privalu jų paragauti, nes jų yra visur, jie švieži ir pigūs, ir tiesiog tirpsta burnoje. Jei jums patinka šviežios jūros gėrybės: omarai, krabai, tigrinės krevetės, aštuonkojai, galite jų rasti neįtikėtinai mažomis kainomis. O jei visgi filipiniečių maistas Jums ne prie širdies, nenusiminkite, galima rasti visų kitų rūšių maisto pradedant sušiais, indų virtuve, picomis ir pasta, mėsainiais ir baigiant vokiškais kepiniais Maniloje, Cebu ir žinoma, Boracay. 

- Pigūs stiprieji gėrimai
Tai vieta, kur romas pigesnis nei sultys. Svaigiųjų gėrimų kainos Filipinuose yra žemesnės nei daugelyje šalių. O jei užsisakote romą su sultimis, galite būti tikri, kad gausite gerą derinį, nes sultys gali kainuoti daugiau nei romas. Taip pat rekomenduojama paragauti „Red Horse“ (Raudonojo arklio) alaus. Jis stipresnis nei įprastas alus, tačiau niekas nežino kokio jis stiprumo, nes nėra nurodyta ant butelio. Parduotuvėse 0,5 l šio alus butelio kaina yra maždaug 20 pesų (pusę JAV dolerio). Butelis „Tanduay“ romo kainuoja maždaug 1 JAV doleris.

- Masažas, atsipalaidavimas, jėgų atgavimas
Vienas iš puikiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti viešint Filipinuose yra palepinti savo kūną geru masažu. Masažo vietos ir Spa salonai yra visoje šalyje, nuo prabangių salonų iki masažuotojų tiesiog paplūdimyje.

- Nėra kalbos barjero
Kadangi dėl amerikiečių okupacijos Filipinai tapo 3 didžiausia pasaulyje valstybe, kalbančia angliškai – puikiai susikalbėsite šia kalba, nes daugiau nei 90% vietos gyventojų kalba angliškai. Tai didelis privalumas lyginant Filipinus su kitomis Azijos šalimis. Beveik visi kalba angliškai, pradedant trimečiais vaikais ir baigiant devyniasdešimtmetėmis senučiukėmis.

- Spalvingi džipai „Jeepney“
Tyrinėkite Filipinus kaip vietiniai gyventojai, nes tai smagu, įdomu ir pigu. Jungtinių Valstijų kariuomenė paliko senus, nuo antrojo pasaulinio karo likusius karinius džipus. Filipiniečiai atidarė užpakalines duris, patalpino du suolus, sukūrė spalvingą ir unikalų dizainą, išmargino įvairiais raštais ir ornamentais, ir taip Jeepney tapo savotišku kultūriniu šalies reiškiniu ir simboliu. Taip pat galima keliauti traukiniais, autobusais, keltais, taksi, mikroautobusais ir nuomotis automobilį. 

Filipinų populiacija beveik 70 mln. gyventojų. Labiausiai paplitusi religija saloje – katalikybė. Tai ne kas kita kaip ispanų įtaka, likusi po net 350 metų trukusios kolonizacijos, kuri gilų pėdsaką paliko ne tik architektūroje, bet ir organizuojamuose festivaliuose. 

Kelionei į Filipinus Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga, jei kelionė tęsiasi neilgiau nei 21 diena. Kelionei tinkami dokumentai yra Lietuvos piliečio pasas, kuris turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo planuojamos kelionės pabaigos. Taip pat privaloma turėti atgalinį bilietą arba bilietą į kitą užsienio valstybę. Daugumos Filipinuose registruotų oro linijų saugumo standartai atitinka tarptautinius reikalavimus ir joms leidžiama skraidyti Europos Sąjungoje, tačiau pasitaiko privačių oro linijų, kurios šių reikalavimų gali neatitikti. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>> 

Vykstant į Filipinus, skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau reikalaujama Geltonojo drugio sertifikatų, jei keliaujate per infekuotas teritorijas. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo: Hepatito A ir B, difterijos, stabligės bei vidurių šiltinės. Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>>   

Kaina  
Bilieto kaina nuo  800 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 15 nakv./16 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,