Kelionė į PAR: Afrikos gastronominiais keliais

Programa „Vynai, sūriai, austrės ir šampanas“. Tai kvietimas keliauti svetingoje nepaprasto grožio šalyje. Tai kvietimas keliauti Pietų Afrikos Respublikos vynininkystės krašte. Esame tikri, kad istorijos ir grožio mėgėjams, vynų žinovams profesionalams ir entuziastams ši kelionė bus be galo įdomi.

1 diena. Keptaunas - Stellenbosh kalnai
Atvykus į Keiptauno oro uostą Jus pasitiks rusiškai ir angliškai kalbantis atstovas, kuris palydės į privačią sodybą Stellenbosch ir Simonsberg kalnų papėdėje. Šešias dienas gyvensite nepaprastai gražioje vietoje vynuogynų, šimtamečių ąžuolų ir kalnų apsuptyje.

2 diena. Paarl: Nederberg Wine Estate, Fairview Wine Estate & Dairy
Po pusryčių numatoma ekskursija į Paarl miestą. Aplankysite vynuogyną Nederberg Wine Estate, kurioje gaminami žymūs vynai, ne kartą apdovanoti tarptautiniais prizais ir diplomais. Nederberg Wine Estate kasmet organizuoja aukcioną „Nederburg Auction“, kuris yra pripažintas vienu iš penkių autoritetingiausių aukcionų pasaulyje.

Pažintinė ekskursija vyno rūsiuuose baigsis penkių garsiausių vynuogyne gaminamų Nederberg kolekcijos vyno rūšių degustacija bei romantišku pikniku gryname ore.

Antroje dienos pusėje aplankysite „Fairview Wine Estate & Dairy“ vynuogyną ir fermą.

Pietvakarinių Paarl kalno šlaituose įkurti vynuogynai suteikia galimybę gaminti daugybę puikaus vyno rūšių. Raudoni vynai - Shiraz, Pinotage, Grenache, Merlot, Mourvedre, Cinsault, Carignan, Malbec, Gamay Noir ir Zinfandel. Balti vynai - Chardonnay, Semillon, Clenin Blanc, Sauvignon Blanc ir Viognier.

„Fairview“ yra garsėja ne tik vyno gamyba, bet taip pat yra ir didžiausias Pietų Afrikos Respublikos specialių sūrių gamintojas. Čia iš karvių pieno gaminami Drie, Camembert, Bleu en Blanc, Blue Rock, Blue Tower, La Beryl sūriai, o iš ožkų pieno - Chevin, Gotino, St. Martin.

Vynuogyno svečiai, degustuodami 6 - 8 rūšių vyną, taip pat gali paragauti ir įvairių rūšių sūrių. Po ekskursijos vynuogyne galėsite pailsėti ar pažvejoti, pajodinėti ar pasivažinėti dviračiu.


3 diena. Boschendal vynuogynas, Simonsberg kalno apylinkės- Chamonix Wine Estate
Po pusryčių - ekskursija į Boschendal vynuogyną, vieną seniausių vynuogių produkcijos gamintojų pasaulyje. Jam būdinga didelė prancūzų vynininkystės meno įtaka, kurios šaknys siekia net 1685 metus. Boschendal garsėja balto ir raudono vyno rūšimis, desertiniais vynais, o ypač - putojančiais vynais, kurie apdovanoti daugybe prizų ir raštų.


Aplankysite vynuogynus, įsikūrusius Simonsberg kalno šlaituose. Ekskursijos metu gidas išsamiai papasakos plantacijos istoriją ir jos vyndarystės tradicijas. Vynų degustacija rengiama seniausiame dvaro pastate Taphuis. Pakeliui pietų metu aplankysite 1812 metais pastatytus Boschendal dvaro rūmus, kuriuose įrengtas prancūzų gugenotų muziejus.

Pietausite restorane, įkurtame tikrame vyno rūsyje. Po pietų keliausite į Chamonix Wine Estate vynuogyną. Čia į butelius pilstomi ne tik visame pasaulyje žinomi vynai ir stiprieji gėrimai - Grappa ar klasikinis vokiškas vaisinis Schnapps, ebt ir mineralinis vanduo.

Chamonix Grappa - gėrimas, pagamintas iš vynuogių kauliukų ir išspaudų. Jis gaminamas pagal 400 metų senumo tradicijas ir distiliavimo patirtį, sukauptą Italijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Ekskursija baigiasi Chamonix produkcijos degustacija.

4 diena. KWV Wine Emporium
Po pusryčių - ekskursija į KWV Wine Emporium. Šį istorinį vynuogyną Paarl kalnuose įkūrė prancūzų gugenotai. Ekskursija į šį vynuogyną, garsėjantį savo vynais ir brendžiu, paliks neišdildomą įspūdį. KWV Wine Emporium yra didžiausias vynų ir brendžių gamintojas bei eksportuotojas Pietų Afrikos Respublikoje.

Ekskursijos metu aplankysite vyno rūsius, kuriuose vyno fermentacija vykdoma ir tradiciniu, ir šiuolaikiniu būdu. Besidomintys Port ir Sherry vynais galės apsilankyti rūsyje, kuriame laikomi stiprieji vynai.

Antroje dienos pusėje numatomas laikas poilsiui arba papildomiems renginiams.

5 diena. Die Bergkelder Wine Estate - Delheim Wine Estate
Kitą rytą, pailsėję ir papusryčiavę, vyksite į kitą ekskursiją. Šįkart - į žymųjį Die Bergkelder Wine Estate vynuogyną, įsikūrusį Papegaaiberg kalno šlaituose, šalia senovinio Stellenbosch miestelio. 1967 metais įkurtas Die Bergkelder vadinamas vynininkystės novatoriumi. Čia gaminami garsūs vynai The Stellenryck Collection, Fleur du Cap, Grunberger, Kupferberger ir Here XVII.

Ekskursijos metus susipažinsite su viena labiausiai technologiškai pirmaujančių Pietų Pusrutulio vyno gamybos įmone.
Po Die Bergkelder vynų degustacijos keliausite į netoliese įkurtą vynuogyną Delheim Wine Estate, kuriame taip pat gaminami pasaulyje žinomi vynai. Atvykus nuostabiame sode įkurtame restorane pietausite po atviru dangumi. Po pietų degustuosite geriausius Delheim Wine Estate vynus. Lankydamiesi vyno rūsyje atkreipkite dėmesį į 8 tūkstančių litrų talpos ąžuolines statines, ant kurių pavaizduotos Delheim istorijos įvykiai. Šiose statinėse vynai laikomi jau 20 metų.

6 diena. Keiptaunas. JC Le Roux, Keiptaunas
Po pusryčių - kelionė į didžiausią Pietų Afrikos Respublikos vynuogyną JC Le Roux, kuriame pagal prancūzų vyno gamybos metodus ir tradicijas gaminami putojantys vynai. Prancūzijoje putojančių vynų gamybos procesas vadinamas „Methode Champenoise“, o Pietų Afrikos Respublikoje - „Methode Cap Classique“. Išsamiai susipažinę su Methode Cap Classique pasimėgausite lengvais priešpiečiais – skanausite lede patiekiamų austrių su išskirtinėmis Pietų Afrikos Respublikos „šampano“ rūšimis.

Antroje dienos pusėje su rusakalbiu gidu keliausite susipažinti su vienu gražiausių pasaulio miestu. Jeigu bus tinkamos oro sąlygos, ekskursijos metu aplankysite žymiąją Viktorijos ir Alfredo krantinę bei Stalo kalną.

Apgyvendinimas garsiajame „Waterfront“ viešbutyje.

7 diena. Gerosios vilties iškyšulys
Po pusryčių kartu su rusakalbiu gidu nuostabiu kalnų keliu, vingiuojančiu vaizdinga Hout Bay įlanka, keliausite į labiausiai į Pietryčius nutolusį kontinento tašką į Gerosios Vilties kyšulio draustinį. Grįžtant sustosite papietauti jūrios gėrybių restorane ir pamatyti pingvinus.

8 diena. Keiptaunas
Po pusryčių - laisvas laikas. Galėsite pasivaikščioti mieste. Antroje dienos pusėje išvyksite į oro uostą. Grįžimas namo.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,