Kelionė į JORDANIJĄ

Pažintinės kelionės

Jordanija yra vieno iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų tėvynė, tikras istorijos ir dykumų lobynas, kurį siūlome atrasti kelionės į Jordaniją metu.Aplankykite šią neįtikėtiną šalį ir būsite sužavėti jos egzotika ir vietinių gyventojų šiluma.

Saugi šalis
Nors Jordanija yra Palestinos ir Irako konfliktų pašonėje, tačiau ji yra lyg ramybės oazė Artimuosiuose Rytuose, nes karalius Abdulah II yra puikus diplomatas, sugebantis taikiai susitarti su kaimyninėmis šalimis ir išvengti čia pat už sienos esančių neramumų. Tai draugiška turistams ir atvira pabėgėliams, taiki ir stabili šalis, o jos žmonės gyvena taikiai ir saugiai. Nusikaltimų skaičius yra labai žemas, netgi didmiesčiuose. Tad nedvejokite ir pradėkite planuoti kelionę į Jordaniją.

Gamta
Nors Jordanija nėra didelė šalis, tačiau jos gamta įspūdinga. Vakaruose – Jordano slėnis, rytuose – dykumos, o tarp jų – plokščiakalniai ir aukštumos. Jordanijoje yra dvi jūros, daugybė karšto vandens versmių, kalnai ir dykumos, tarpekliai, o Petra - ir gamtos, ir žmogaus genialumo derinys.

Krioklių ir karštųjų versmių oazė
264 m žemiau jūros lygio yra nuostabi oazė su palmėmis, įvairiaspalvėmis gėlėmis ir per vandens kriokliais bei versmėmis. Požeminės lavos įkaitina krioklius net iki 65 C, o jų vanduo patekęs į baseinėlius leidžia mėgautis natūraliu karštu dušu ir pasikaitinti oloje lyg pirtyje.

Vadi Rumo dykuma
Vadi Rumo dykuma Jordanijoje – tai įvairiausių formų ir spalvų karalystė, saugoma UNESCO. Tai nuostabi, civilizacijos nepaliesta vieta su besidriekiančiomis balto, raudono ar oranžinio smėlio plynėmis, įspūdingomis uolomis, tiltais, bokštais, arkomis ir tarpekliais, kurioje būnant sunku suvokti laikmetį. Dėl šio nežemiško kraštovaizdžio Vadi Rumo dykuma net vadinama Mėnulio slėniu. Joje kuriami filmai apie marsą ir kitas planetas. Dykumoje karaliauja vietos gyventojai beduinai, kurie yra labai draugiški keliautojams. Tad geriausias būdas pažinti Vadi Rumo dykumą yra praleisti šiek tiek laiko vienoje iš keliautojams įrengtų stovyklaviečių, kuriose galima nusiprausti, pavalgyti ir užsiimti kitomis siūlomomis veiklomis. O pamatę savo pirmąjį saulėlydį nenorėsite palikti dykumos. Jei Jums patinka laukiniai peizažai, tuomet Vadi Rumo dykuma yra vieta kurią privalu aplankyti kelionės į Jordaniją metu.

Amanas
Jordanijos sotinė - Amanas, kažkada buvęs ir Hašimitų karalystės sostine, minimas Biblijoje, yra didelis ir įspūdingas miestas, kuriame verta apsilankyti. Jame galima išvysti ir labai turtingą miestą su dangoraižiais, ir pajusti senąsias tradicijas išsaugojusį arabišką gyvenimą. Tai tarsi du miestai: senasis – Rytų Amanas ir Vakarų Amanas. Garsus šaltiniais ir citadelėmis, šiandien yra ultra modernus miestas. Prabangių viešbučių, restoranų, dailės galerijų, jaukių kavinukių, mažyčių parduotuvėlių ir didesnių prekybos centrų įvairovė, šalia ryškaus senamiesčio, kuriame vietiniai pardavinėja įvairius rankų darbo dirbinius. Besidomintys istorija Amane neras itin garsių objektų, tačiau galės patyrinėti tokias istorines vietas kaip senovinį romėnų laikų teatrą ir Citadelę, kurioje yra romėnų laikus menantys Heraklio šventyklos griuvėsiai, V-VI a. bizantinė bažnyčia, Umajado rūmai, nacionalinis archeologijos muziejus. Nepakartojamas ir tradicinis rytietiškas turgus, kuriame jaučiamas nuoširdus svetingumas. Mėgstantys apsipirkti čia ras visus Europoje populiarius didžiuosiu prekių ženklus. Mieste taip pat pilna restoranų, tiek su nacionaline virtuve, tiek ir su europietiška bei kinų. Skirkite laiko ir ištyrinėkite šią unikalią sostinę.

Petra
Nabatėjų senovės miestas-karavanas - Petra yra toks įspūdingas, kad žmonės ten apsilankę tiesiog pamiršta, kad Jordanijoje yra ir daugiau nuostabių vietų. Čia išvysite didingas iš didžiulių smėlio uolų iškaltas šventyklas ir karalių antkapius, apsuptus nuostabių gamtos suformuotų smėlio uolų ir tarpeklių. Stulbinanti Petra, kurią galima vadinti Jordanijos simboliu, įkurta tarp Negyvosios ir Raudonosios jūrų, kryžkelėje tarp Arabijos, Egipto ir Sirijos, kurioje susimaišo Rytų tradicijos su Helenistine architektūra. Einant keliu tarp dviejų aukštų uolų ir matant jose išskabtuotus puošnius fasadus galima pasijusti tarsi stebuklų pasaulyje. Nuostabūs Petros rūmai, daugybė laiptuotų takų, šventyklos, amfiteatrai užburia kiekvieną. Auštant galima pasigrožėti pilnai apšviestu įspūdingiausiu iždo pastatu, o tamsiuoju paros metu Petra nušvinta specialiai uždegamų žvakių šviesoje. Tačiau vienos dienos apžiūrėti Petrą neužtenka, nes Petroje yra išlikę apie 800 įspūdingiausių architektūrinių paminklų.

Feinanas
Kai galvojate apie dykumą, mažiausiai galite tikėtis patogumų, tačiau, jei praleisite naktį Feinane, liksite sužavėti. Čia Jūs rasite vieną iš geriausių ekologinių būstų pasaulyje. Nors name nėra elektros, tačiau viskas apšviesta beduinų moterų rankų darbo žvakėmis, nėra televizoriaus, bet ant stogo galite gėrėtis žvaigždėmis žiūrėdami per teleskopą. Dieną galima praleisti su vietiniais piemenimis, eiti į 7 valandų žygius arba geriant neperasto skonio arbatą bendrauti su beduinais, vakarieniauti po žvaigždėmis, mėgautis neįtikėtina tyla. 

Maistas
Jordanijos virtuvė artima Viduržemio ir Artimųjų Rytų šalių virtuvėms. Visi patiekalai labai kvapnūs, o maistas skanus, sotus, bet ne aštrus. Artimuosiuose Rytuose paplitę blyneliai su mėsa ir žalumynais. Jiems gaminti naudojamos daržovės, vištiena ir aviena. Pietūs ir vakarienė visuomet prasideda nuo užkandžių – šviežių daržovių su prieskoniais bei humusu, Baba Ganuš padažais ir mažomis mėsos lėkštelėmis. Pagrindiniai patiekalai dažniausiai būna iš keptos mėsos ar net ėriukas, troškintas su jogurtiniu padažu (Mansaf). Tai nacionalinis Jordanijos patiekalas, kurį bent kartą tikrai verta paragauti. Jordanijos virtuvėje yra visi Viduržemio virtuvės ingridientai tokie kaip tyras alyvuogių aliejus, pomidorai, svogūnai, česnakai ir bet korie kiti, kuriuos galima rasti Italijoje, tačiau maistas Jordanijoje daug geresnis! Jordaniečiai sumaišo Viduržemio virtuvę su rytietiškais prieskoniais ir to rezultatas neįtikėtinas. O ką jau kalbėti apie gėrimus. Jordanija turi gilias kavos ir arbatos gėrimo tradicijas. Dažniausiai kava verdama stipri ir karštame smėlyje, dažnai pagardinama kardamono prieskoniu. Garantuojame, kad pasiilgsite jordanietiško maisto grižę į namus.

Istorija
Jordanija yra pusiaukelėje tarp Europos ir Azijos, todėl ji visada buvo laikoma strategine šalimi. Moabitai, amoritai, izraelitai, graikai, romėnai, nabatėjai ir daug kitų civilizacijų buvo užkariavę šią žemę, tad Jordanijoje tikrai gausu istorinių vietų. Būtinai apsilankykite Džeraše ir pamatykite neįtikėtinai puikiai išlikusius romėnų statinių griuvėsius visai šalia modernaus miesto. Žymiausia ir populiariausia Jordanijos vieta yra nabatėjų senovės miestas Petra – unikalus, tarsi iš kito pasaulio. Kažkada tai buvo pagrindinis prekybos taškas tarp Afrikos, Artimųjų Rytų su Europa ir Azija. Tai ištisas miestas, kuriam ištyrinėti reikia visos dienos. Tačiau istorija slypi netik Petroje, jos gausu visoje šalyje. Netoli nuo Petros yra istorinių vietų tokių kaip Negyvoji Jūra – žemiausia žemės vieta, Loto ola, Nebo kalnas, nuo kurio Mozė pirmą kartą pažvelgė į žydams Pažadėtąją žemę, Madaba - didžiulė mozaika VI a. bažnyčios grindyse. Yra Jordanijoje ir  „Dykumų pilių“ – Kasr Charana, Kasr Azrak ir Kasr Amra - nedidelių tvirtovių, su puikiai išlikusiomis freskomis. Jei esate istorijos mėgėjas, tuomet Jordanija yra puiki vieta Jūsų tyrinėjimams.

Žmonės
Dauguma žmonių įvairiose šalyse yra geri ir malonūs, tačiau esame tikri, kad jordaniečiai Jus nustebins savo šiluma ir svetingumu. Jie pasiruošę eiti į kraštitinumus, kad padėtų kitiems ir kad keliautojų įspūdžiai apie šalį būtų kuo geriausi. Vietos gyventojai elgiasi draugiškai ir pagarbiai, stengdamiesi, kad užsieniečiai šalyje jaustųsi patogiai. Atvykėliai netampomi už skvernų į taksi automobilius ar parduotuves, jiems nebrukamos įvairios prekės. Jordaniečiai visuomet padeda pasiklydusiems, į parduotuvę užėjusiems svečiams dažnai pasiūloma arbatos ar kavos, kviečia į savo namus pietums ar vakarienei, domisi iš kur jie atvyko ir ar patinka viešėti Jordanijoje. Nepraleiskite progos aplankyti Jordaniją ir jus pakerės vietos žmonių malonus bendravimas, draugiškumas, pagarba, švara ir šiluma.

Nuotykiai ir nardymas
Pavargote nuo dykumų smėlio? Tuomet išbandykite nardymą Raudonojoje jūroje, kuri laikoma viena iš populiariausių ir geriausių nardymo vietų pasaulyje, kaip vienas iš „septynių povandeninio pasaulio stebuklų“. Tai dalis Didžiojo rifo slėnio, kuris vilioja neįtikėtina gyvūnijos įvairove, didingais rifais, koralų sodais ir lagūnomis. Nors Jordanijos kranto linija tik 26 km, ten įsikūręs Akabos kurortas, kuriame skaidrus Raudonosios jūros vanduo ir puikios klimatinės sąlygos suteikia puikias galimybes poilsiui, o ypatingas mikroklimatas leidžia maudytis visus metus. Nardytojus sužavės Akabos įlanka ir jos pasakiškų įvairiausių rūšių koralinių rifų ekosistema.Čia galima mėgautis dviem ypatingom nardymo vietom – Ungurių ir Japonų sodais. Jei norite aštresnių pojūčių, tuomet netoli Negyvosios jūros galima galima šokti su uždelstiniu parašiuto išskleidimu ir grožėtis nepaprastais jūros ir dykumos vaizdais, kurie atims Jums žadą. Na o jei patinka žygiai, tuomet 16 km žygis per Dana Biosferos draustinį, einant beduinų takais, per slėnius ir mažas paslėptas oazes - dar viena priežastis planuoti savo kelionę į Jordaniją.

Negyvoji Jūra
Plūduriuoti Negyvojoj jūroj, pasilepinti purvo voniomis ir vaikščioti po žemiausią vietą žemėje – tai dalykai, kuriuos būtina patirti bent kartą gyvenime ir kelionė į Jordaniją kaip tik tam puikiai tinka. Be to, būnant prie Negyvosios jūros reikės žymiai mažiau kremo nuo saulės, nes per tirštą atmosferą mažai patenka ultravioletinių spindulių, o deguonies kiekis bent tris kartus didesnis nei bet kurioje kitoje žemės vietoje. Pradėkite planuoti savo atostogas prie Negyvosios jūros ir kas žino, gal iš ten grįšite pailsėję ir atjaunėję.

Religinės vietos
Nesvarbu ar esate religingas ar ne, apsilankymas Jordanijoje reiškia tyrinėti žemę svarbią trims pagrindinėms pasaulio religijoms: krikščionybei, islamui ir judaizmui.  Jordanijoje galėsite apžiūrėti biblijoje minimas vietas tokias kaip Jėzaus krikšto vieta bei Mozės kalnas, kur jis pirmąsyk pažvelgė į pažadėtąją žemę, Loto ola , o izraelitai čia praleido nemažai laiko. Šiandien į tas vietas piligrimai plūsta miniomis.

Kelionės į kontrastingąją Jordaniją nepamiršite niekada. Jos galingi dykumų kanjonai, pilys, citadelės, išvykos į laukinį, nuotykių kupiną safarį po Wadi Rum raudono smėlio dykumą , Raudonosios bei Negyvosios jūrų malonumai, bei SPA procedūros, kardamonais pagardinta kava ir kiti įspūdžiai ilgai išliks Jūsų širdyje.

Kelionei į Jordaniją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Jordaniją turistiniais tikslais reikalinga viza. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Jordaniją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau reikalaujama Geltonojo drugio skiepų sertifikatų, jei keliausite per ijfekuotas teritorijas. Taip pat rekomenduojama pasiskiepyti nuo: Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>>

Kaina  Teiraukitės agentūroje
Datos ir trukmė
Išvykimo datų teirautis agentūroje
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,