Kelionė į JAPONIJĄ

Kelionės

Norite nenuspėjamų nuotykių, patirti pasaulį kaip niekas kitas, paragauti neišragautų skonių, tuomet kelionė į Japoniją yra geriausias būdas pamatyti pasaulį kitaip, su susipažinti su unikalia, intriguojančia kultūra.

Japonija – tarsi atskiras pasaulis, kuriame susipynusi senoji unikali kultūra ir tradicijos su šiuolaikiniu modernumu.

Kiekvienas iš mūsų bent kartą ragavęs gardžios nacionalinės japonų virtuvės, paskanavęs bent gurkšnelį stipriosios sakės, paskaitęs japoniškuosiuos manga komiksus ar išvydęs žaviųjų geišų šokius bei kupinus harmonijos japoniškuosius akmenų sodus, žino tik mažytę dalelę apie šį didžiulį archipelagą, kurį sudaro daugiau nei 6800 vulkaninių salų. Tačiau kiekvienas keliautojas žino, kad norint pajusti tikrąjį šalies grožį – būtina ją pamatyti savo akimis...

Kultūra ir žmonės
Japonija – tai Azijos šalis, esanti garsiojo Šilko Kelio Tolimųjų Rytų pabaigoje, kurios formavimuisi įtaką darė visas žemynas, tačiau ji sugebėjo išlaikyti savo autentiškumą. Japoniška dvasia – stipri, šilta ir neįtikėtinai svetinga. Iš nieko kito nesulauksi tokios pagarbos, kaip iš japonų. Jie nuostabiai mandagūs ir visada pasiruošę padėti. Jei mato, kad žmogus pasimetęs, nesupranta, priėję paima už rankos ir nuves kur reikia. Mandagumas, paslaugumas ir geros manieros tiesiog persmelkia Japonijos kultūrą. Tačiau nėra rankų paspaudimų, tik nusilenkimas. Kitas labai svarbus japonų kultūros bruožas – tai hierarchija. Vertinamas bendruomeniškumas, gebėjimas tiksliai vykdyti nurodymus, o iniciatyvumas, kūrybiškumas nėra vertybė. Dirbant ir gyvenant grupėse, atskiras žmogus privalo slopinti savo individualybę, pritaikyti asmeniniu gabumus grupės siekiams ir tikslams įgyvendinti. Be to, Japonai labai punktualūs ir tai neatskiriama japoniškos kultūros dalis. Nors Japonija yra labai užimta šalis, žmonės labai daug dirba, tačiau viskas šalyje labai gerai ir tiksliai sutvarkyta, tarsi šveicariško laikrodžio mechanizmas.

Miestai ir kurortai
Japonijoje yra didžiausi pasaulio miestai - Tokijas, Osaka, Nagoja ir tokie išskirtiniai, kad neįmanoma to nusakyti. Tokijas yra vienas didžiausių pasaulio miestų, neturintis lygių. Seniau jis buvo mažas žvejų kaimas, vadintas Edo, o dabar tai fantastiškas didmiestis, kur gyvena daugiau nei 30 mln. Įspūdingiausias miesto vaizdas atsiveria iš 240 metrų aukščio, pakilus į Tokijo Metropolitan Government Building dangoraižį. Tik ten automobilių keliai gali būti trijų aukštų, tarp namų važiuoja greitieji traukiniai, karaokė klubai išsidėstę per kelis aukštus, gausybė žaidimų automatų salonai, robotų restoranai ir daug kitokių dalykų, kurių neįmanoma nupasakoti, bet kuriuos verta pamatyti savo akimis. Senoji Japonijos sostinė – Kiotas- tai didelis pramonės, kultūros ir istorijos centras ir pagrindinis Japonijos turizmo centras, patenkantis į “must visit” sąrašus. 1994 m. Kioto senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia yra daug nuostabių dalykų traukiančių turistus. Tai nesuskaičiuojamos šventyklosišpuoselėti sodai ir parkai, tūkstančių torii vartų takai, auksinis ir sidabrinis paviljonai, kur yra Kinkakudzi šventykla neturinti lygių, nuostabusis Kacuros rūmų ansamblis, Kiemidzu-dera budistų šventovė. Kiote galima išvysti šventą Budos akmenį. Ne ką mažiau dėmesio verta Kyoto vieta – Gionas, kur linksminasi geišos. Osaka – žibantis didmiestis, kuriame nėra žalumos, bet gausu labai modernių pastatų. Umeda Sky Building dangoraižio pastatus jungia tilteliai. Nara – dar vienas įdomus miestas. Garsiausia ten – Todaidzi šventykla, su milžiniška sėdinčio Budos statula, tačiau tikrosios Naros įžymybės yra elniai, kurie visur laksto laisvai. Ibusuki yra Japonijos kurortas su labai maloniu klimatu (visus metus apie + 20 C) ir garsėjantis savo natūraliais juodo ir karšto smėlio pliažais vadinamais „sunamushi onsen“.

Sumo
Sumo – tai žymusis Japonijos sportas, kurio ištakų gausu mituose ir istorijoje. Priešistoriniame laikotarpyje sumo buvo kaip agrokultūrinis ritualas dievams, kad padėtų ūkininkams užauginti gerą derlių. Šiandien sumo imtynių centras - Tokijo Riogoku rajonas. Sumo turnyrai prasideda rudenį ir vyksta įvairiuose miestuose. Nors sumo imtynės nebėra tokios populiarios kaip anksčiau, bent kartą gyvenime pamatyti gyvai kovojančius imtininkus unikali patirtis.

Kabuki
Manoma, kad japonų teatras išsivystė iš pirmykščių šokių ir Sinto dievybių garbinimo apeigų. Kabuki yra žinomiausias japonų teatro žanras. Čia vaidina tik vyrai, naudojami įspūdingi kostiumai. Jau keturis šimtmečius kabuki yra vienas pagrindinių menų. Šiandien kabuki vis dar populiarus ir išliko beveik nepakitęs. 2005 m. jis įtrauktas į UNESCO žodinio ir nematerialaus Paveldo Šedevrų sąrašą.

Maistas
Turbūt visi žinome japonų virtuvę ir esame ragavę įvairių sušių, tačiau mėgautis japonų maistu būnant Japonijoje yra visai kas kita. Net blogiausias sušis Japonijoje gali būti  geresnis nei kokiame nors restorane ne Japonijoje. Japonų virtuvė yra glaudžiai susijusi su gamtos ciklu: čia labai svarbūs besikeičiantys sezonai, todėl indai, maisto rūšys ir papuošimai kartais tai primena. Japonai vartoja mažai mėsos. Daugiausia suvartojama jūros produktų. Žuvis ir kitos jūrų gėrybės gali būti valgoma žalia, kepta, virta, virta riebaluose, džiovinta. Gausus naudojamos jūržolės, kurios taip pat džiovinamos arba sūdomos ir dedamos į daugybes patiekalų kaip daržovė arba kaip prieskonis. Išsiskiria Japoniška virtuvė iš kitų Tolimųjų Rytų ir savo prieskoniais. Japonai gausiai naudoja sake, saldų padažą mirin. Būdingas japonų virtuvei yra ir krienas wasabi. Tačiau apskritai šiai virtuvei yra būdingas saldokas skonis, o aštrūs prieskoniai čia beveik nevartojami, nes siekiama išryškinti tikrąjį produkto skonį. Žalia arbata neribotais kiekiais nemokamai patiekiama beveik kiekviename restoranėlyje. Japonijoje galima rasti kitų pasaulio virtuvių, bet jų nėra daug. Keletas kinų, indų, italų restoranų. Kelionė į Japonija – tai puiki proga pasimėgauti gardžiausiais ir šviežiausiais sušiais ir kitais neįprastais patiekalais.

Žuvies turgus
Tsukidži – tai didžiausias pasaulyje žuvų turgus Tokijuje. Tai vieta kurioje verta apsilankyti kiekvienam. Ten prekiaujama 450 jūros gėrybių rūšių iš 60 šalių. Geriausiai ten apsilankyti nuo 5:30 iki 9:00 ryto. Pusryčiai turguje verti nuodėmės, nes čia pats šviežiausias sušis.

Šventyklos, zen sodai ir pilys
Japoniškos šventyklos yra nepaprastai gražios ir subtilios: varpeliai, zen sodai, bambukai ir torii vartai sukuria nepaprastą taikos ir ramybės jausmą. Šventyklos, kurios įsikūrusios kalnuose turistus pamalonina nuostabiais vaizdais. Icukušimos Šintoistų šventykla, Niko šventvietės ir šventyklos ir Budistų paminklai Horiū-dži teritorijoje yra saugomi UNESCO. Žaviausioje Kijoto dievo Inario šventovėje – net 10 tūkstančių torii vartų. Pasivaikščiojimams – puiki tinka Arašijamos bambukų giraitė, kur į dangų šauna tūkstančiai šių kietų bambukų medžių. Pilių Japonijoje buvo apie 5000, bet deja išliko tik 12. Didžiausia autentiška pilis – Himedžio pilis vadinama „baltojo garnio“, (46 m aukščio) taip pat įrašyta Į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą, o seniausia – Matsumoto pilis, vadinama „varno“. Gražiąsias senovines budistų šventyklas ir šinto šventoves, sodus ir pilis tiesiog privalu pamatyti.

Fudzijama
Fudzijama (Fudži) – aukščiausias Japonijos kalnas ir Japonijos simbolis. Japonai pagarbiai jį vadina Fudzi-san. Netgi sakoma, kad jei buvai Japonijoje bet nematei Fudzijamos, tai pamatei ne visą Japoniją. Tai labiausiai kopiamas kalnas pasaulyje.

Nacionaliniai parkai
Japonijoje yra daugiau nei 30 saugomų nacionalinių parkų, nuo tropinių paplūdimių ir aktyvių ugnikalnių iki senovinių miškų ir kraterio ežerų. Jie išsibarstę po visą šalį ir siūlo lankytojams daug pramogų tokių kaip žvejyba, žygiai pėsčiomis, karštosios versmės, nardymas ir plaukiojimas valtimis. Kerama salų nacionalinis parkas, esantis Okinavos prefektūroje – tai tropinės salos, kur turkio spalvos vanduo ir balto smėlio paplūdimiai. Čia populiarios vandens sporto pramogos ir nardymas. Širetoko nacionalinis parkas žymus savo laukine gamta ir didele rudųjų lokių populiacija. Širetoko nesugadintas gamtos grožis yra saugomas UNESCO. Akano nacionalinis parkas žavi savo ugnikalnių virtine aplink tris ežerus. Mašū ežeras masina savo grožiu. Niko nacionalinis parkas, esantis Kanto regione taip pat yra saugomas UNESCO ir yra vertas dėmesio. Jošino-Kumano nacionalinis parkas, kuriame yra Jošino kalnas, dažnai vadinamas geriausia vieta Japonijoje, pasitikti pavasarį. Pavasarį čia gamta paskęsta sakurų žieduose. Jakušimos nacionalinis parkas  garsus seniausiais medžiais Japonijoje. Fudžio Hakonės Idzu nacionalinis parkas yra pats populiariausias Japonijos parkas, garsus savo senovės istorija, šventyklomis ir kartosiomis versmėmis bei netoliese esančiu Fudzijamos kalnu. Veikiančius, aktyvius ugnikalnius galima pamatyti Kirišimos Kinkovano nacionaliniame parke. Sanino Kaigano nacionalinio parko akcentas - Tottori smėlio kopos, Takeno paplūdimys, Kasumio pakrantė.

Traukiniai
Šinkansenai arba kitaip vadinami „traukiniai kulkos“ – pirmieji pasaulio greitieji traukiniai, paleisti į specialiai jiems pastatytas trasas dar 1964 m., šiandien važiuoja 300 km/h ir didesniais greičiais. 9 valandų kelionę gali sutrumpinti iki 2,5 valandos. Niekas jiems negali prilygti. Jie erdvūs, švarūs ir labai punktualūs. Važiuoti jais tikrai neįtikėtina ir įdomi patirtis. O traukinių stotys Japonijoje nėra tik traukinių stotys. Ten daug prekybos vietų, parduotuvių, didelių restoranų ir net biurų. 

Japoniškos karštosios versmės
Japonai labai mėgsta maudynes karštosiose versmėse, vadinamose Onsenais. Būdama vulkanine šalimi, kur ugnikalniai vis dar aktyvūs, visi Japonijos regionai turi daug karštųjų versmių. Lankantis Japonijoje negalima neišmėginti onsenų. Tai ne tik malonumas, bet ir svarbi japonų kultūros dalis. Onsenai yra viena iš turistinių traukos objektų. Onsenuose privaloma maudytis prieš tai nusiprausus po dušu ir tik nuogiems. Populiariausias ir įspūdingiausias – rotemburo, po atviru dangumi ir gražiu vaizdu į kalnus arba nuo jų arba vaizdu į jūrą.

Smulkių prekių automatai
Japonijoje yra maždaug 5.52 milijonai smulkių prekių automatų. Kur beeisite visur netoliese rasite prekių automatus iš kurių galėsite įsigyti – alaus, sakės, vandens, arbatos ir kita. Net mažų miestelių gatvėse yra tokių automatų.

Sakė
Sakė – tradicinis japonų alkoholinis gėrimas, kurio stiprumas ~15%. Sakės yra labai mėgstama ir vienintelė turi ritualinę prasmę. Sakės statinės puošia net šintoistų šventoves. Švelnus, juntamas vaisių skonis puikiai derantis prie japoniško maisto. 

Apsipirkimo rojus
Pamirškite Italiją, Japonija yra kita apsipirkimo rojaus šalis. Nuo firminių iki gatvės parduotuvėlių, Japonija niekada Jūsų neapvils. Ginza ir Harajuku rajonai yra privalomi mados gurmanams. Ginza prabangių parduotuvių rajonas, kur visi didieji prekiniai ženklai turi savo pastatą. Harajuku pamatysite ko nematę. Paragausite, ko neragavę. Įsigysite rūbų ir papuošalų, kurių Lietuvoje nerasite.

Ultra modernūs tualetai
Japonijoje turistus labai žavi jos modernumas, kuris ten pigus, nes japonams įprastas. Net pigiausiuose viešbučiuose tualetai labai modernūs - su šildomomis sėdynėmis, reguliuojamos srovės apiplovimu, mygtuku, nuleidžiamu dangčiu, grojančia muzika. Tiesiog neįtikėtina kaip paprastą dalyką japonai gali pavesti į technologinį stebuklą.

Unikalūs viešbučiai
Japonija yra tokia šalis, kurioje nakvojant galima patirti ne ką mažiau įspūdžių. Čia yra daugybė unikalių nakvynės vietų rūšių. Viena žymiausių – kapsulių viešbučiai, kur žmonės miega lyg spintos lentynose. Tokie viešbučiai atsirado 1979 m. ir jie buvo skirti japonams, nespėjusiems į paskutinį traukinį namo iš darbo. Nakvynė tokiame viešbutyje – tai nepakartojamas jausmas, tarsi ankštoje kosminėje stotyje.

Sakurų žydėjimas
Sakurų žydėjimas Japonijoje – tai milijono vertas vaizdas. O pavasaris yra pats puikiausias metų laikas pamatyti savo akimis žydinčias sakuras.

Geišos
Kalbant apie Japoniją, reikia nepamiršti ir gražiai apsirengusių Geišų, kurios yra neatskiriama Japonijos kultūros dalis. Tai palydovės, kurios užimdavo klientus arbatos namuose įvairiomis veiklomis tokiomis kaip šokis, dainavimas, grojimas, kaligrafija. Geišos pasaulis yra paslaptingas ir traukiantis vis daugiau ir daugiau žmonių, kurie bando priartėti prie tos paslapties.

Kelionei į Japoniją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Japoniją viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Japoniją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>   

Kaina  2370 Eur
Datos ir trukmė
Pažintinė kelionė į Japoniją 8 nakv./9 d. Tokijas – Hakonė (Fudžis) – Mijė – Kiotas – Nara
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,