Negyvoji jūra, Ein Bokek

POILSIS IR GYDYMAS
PRIE NEGYVOSIOS JŪROS


Negyvoji jūra
– viena iš įstabiausių vietų Žemėje. Jos išsidėstymas – ribose tarp Izraelio ir Jordanijos. Jūra yra 394 m žemiau Pasaulio vandenyno ir susiformavo veikiant tektoninėms jėgoms, dėl ko prieš penkis milijonus metų nusileido sausumos dalis. Negyvosios jūros pakrantė yra žemiausia sausumos dalis Žemėje.

Negyvoji jūra – žymus ir populiarus kurortas. Tūkstančiai žmonių kasmet atvyksta čia pataisyti sveikatą. Prie šito prisideda ypatingos klimato charakteristikos ir gydomieji veiksniai: Gamtiniai Negyvosios jūros ypatumai. Didelis druskų, įvairių mineralų ir mikroelementų kiekis Negyvosios jūros vandenyje, sieros vandenilio šaltiniai, prisotinti mineralų ir organiškų komponentų gydomieji purvai – aromopiloidoterapija kartu su balneoterapija suteikia aukštą ir patvarų terapeutinį efektą.

Įpatingas Negyvosios jūros išsidėstymas. Atmosferos slėgis šiame regione yra aukščiausias palyginus su kitais žemės rutulio taškais, o deguonies kiekis ore 15% didesnis, tai suteikia gamtinės barokameros efektą!

Čia ypatinga ultravioletinio spinduliavimo, neturinčio kenksmingo poveikio dėl ore esančio mineralinių aerozolių „skėčio“, rūšis.

Visos Negyvosios jūros apylinkės yra draustinio zona, tai sąlygoja nepriekaištingai gryną orą, kuriame nėra alerginių dalelių ir kenksmingų priemaišų. 
   
Poilsis Negyvojoje jūroje geras tiems, kas nori jį suderinti su gydymu. Negyvosios jūros vanduo nuo seno vertinamas dėl jo gydomųjų savybių ir dėl to, kad padeda nuo daugelio ligų, o Izraelio medicina teisėtai laikoma viena geriausių pasaulyje. Negyvosios jūros kurorte yra visiškai išsivysčiusi turizmo infrastruktūra. Po pakrantę išsidėstę ištaigingi viešbučiai, klinikos, Spa centrai, kuriuose visiems norintiems siūloma ne tik pataisyti sveikatą, bet ir tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti, kvepuojant gydomuoju oru. 

Visai nedideliame nuo pakrantės nuotolyje yra istorinė Masado tvirovė, pastatyta karaliaus Erodo. Šis kruopščiausiai atkurtas archeologinis objektas Izraelyje suteikia galimybę dar kartą pasinerti į praeitų amžių paslaptis. Prieštaraujant savo pavadinimui, Negyvoji jūra- tai gyvybinga vieta kelionėms, sveikatingumui ir poilsiui.

Druskų ir mineralų kiekis Negyvojoje jūroje dešimt kartų didesnis, negu įprastoje jūroje. Jų koncentracija siekia 300 g litrui, dėl to žuvų ir netgi primityvių gyvų padarų egzistavimas joje tampa neįmanomu, išskirus tam tikrus mikroorganizmus. Aukšto druskų kiekio vandenyje priežastys seniai žinomos: į Negyvąją jūrą įteka Jordano upė ir keletas smulkesnių upių ir upokšnių, tačiau iš jos neišteka nei vienas. Vasarą temperatūra prie jūros didesnė nei +48C, o žiemą saulė nesirodo vos keletą dienų. Todėl šiuose apylinkėse smarkiai išgaruoja vanduo: per dieną keletas milijonų litrų. Drėgmė tūkstantmečiais išgaruodavo iš plataus jūros paviršiaus, o druskos kaupdavosi. Virš jūros paviršiaus nuolat yra lengvas garų debesis. Dėl padidėjusio druskų kiekio jūroje, žmogus lengvai išsilaiko vandenyje ir neskęsta.


Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,