Kelionės

      Indonezijos Respublika – didžiausias archipelagas visame pasaulyje, susidedantis iš daugiau nei 17 tūkst. įvairiausio dydžio tropinių salų, kurių dalis net neturi pavadinimų. Salynas išsidėstęs tarp Azijos ir Australijos žemynų, ir tarp Ramiojo ir Indijos vandenynų. Salose gyvena daugiau nei 245 mln. gyventojų ir šis skaičius tik didėja.

Tai tarsi gyvas kaleidoskopas, čia keičiasi ir susilieja gausybė kultūrų, daugiau nei 200 etninių grupių, visiškai nepanašių vienas į kitus žmonių, atrodančių kaip net iš skirtingų žemynų, tūkstančiai gyvūnų rūšių, nesuskaičiuojama galybė augalų, stulbinančių kultūrinių papročių, įvairiausių skonių maisto patiekalų. Indonezija – tai šalis turinti tūkstančius veidų, yra puiki atostogų vieta ir turi daug ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui.

-Istorija ir kultūra
Nors Indonezijos Respublikai yra tik penkiasdešimt metų, Indonezijos visuomenė turi ilgą ir nepakartojamą istoriją, per kurią susiformavo šalies kultūros. Dėl turtingos šalies istorijos, daugiatautiškumo, kalbų ir religijos įvairovės, Indonezijos visuomenė pasižymi didele kultūrine įvairove. Indonezija pripažįsta tik šešias religijas. Tai – islamas, protestantizmas, katalikybė, budizmas, hinduizmas, konfucionizmas. Indonezijos populiacijos daugumą sudaro austroneziečiai, kurie atvyko į Indoneziją maždaug 2000 m. pr. Kr. ir greitai išplito visame salyne, išstumdami vietinius Melanezijos gyventojus į Tolimus Rytų regionus. Taip pat šalyje susiformavusiai vienai seniausių ir unikaliausių muzikos tradicijų, įtakos turėjo Indijos, Kinijos, Tailando muzikos elementai. Indonezija yra žymi savo šešėlių teatru ir Javos ir Balio šokiais, kurie yra susiję su induistine kultūra ir mitologija. Indonezijos salose yra išskirtiniai batik ir ikat technologijų drabužiai. Savo kontrastais Indonezija užburia, ir pažinti šalies kultūrą gali neužtekti ir viso gyvenimo.

-Gamta
Indonezijos gamta yra tokia pat nepakartojama kaip ir pati šalis. Tokio augalijos ir gyvūnijos kiekio, kraštovaizdžių ir gamtos turtų įvairovės neturi jokia kita valstybė. Indonezijos salų kraštovaizdis apgaubtas iš ugnikalnių kraterių garuojančios lavos debesėliais, nuklotas balto smėlio paplūdimiais, tačiau dėl salyno išsidėstymo ir geologijos kiekviena sala turi tik jai būdingų ypatumų – Java ir Bali puošia derlingi ryžių laukai, Sumatra, Kalimantan ir Sulavesi – vešlūs miškai, Nusatengaros salą – savanos pievos, na o vakarinę Papua salą – kalnų baltuojančios viršūnės. Patraukliausios salos keliautojams – Sumatra, Java, Bali, Lombokas, Komodo. 

-Komodo varanai (drakonai)
Indonezija yra vienintelė vieta, kurioje yra milžiniškų driežų, vadinamų Komodo varanais, kurie yra panašiausi į kažkada gyvenusius dinozaurus. Didžiausi pasaulyje driežai gyvena tik penkiose salose: Komodo, Rinca, Flores, Gili Motang ir Padar. Milžiniški driežai gyvena apie 50 metų ir pasižymi didele jėga ir nuodingu įkandimu. Keliese užpuolę lengvai įveikia ir buivolą.

-Nardymas
Indonezijoje yra 20% pasaulio koralinių rifų ir dėlto tai ideali vieta užsiimti užsiimti ir paviršiniu, ir giluminiu nardymais, tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems narams. Indonezijoje taip pat yra daug sudužusių ir nuskendusių laivų, ir nuotykius mėgstančius nardytojus tokios vietos viliote vilioja. Net 75% visų žinomų pasaulio koralų rūšių ir iki 2000 rifų žuvų rūšių galima rasti Indonezijoje.

-Maistas, kava ir bananai
Indonezijoje galite dienų dienas valgyti ir visada atrasite kažką naujo, nes šios šalies virtuvė yra Indijos ir Kinijos virtuvių mišinys, pagardintas savitais indonezietiškais prieskoniais, kurių Indonezijos virtuvėje tikrai gausu. Indonezija yra taip pat viena iš didžiausių kavos gamintojų pasaulyje. Indonezija taip pat garsėja Kopi Luwak kava. Tai kavos pupelės, turinčios istoriją. Šios garsiosios kavos gamintojas yra palminis musangas, gyvūnas mėgstantis valgyti kavamedžių vaisius. Jų minkštimą musangai suvirškina, o sėklos – kavos pupelės – yra pašalinamos su išmatomis. Musango suvirškintos ir pašalintos kavos pupelės tampa neįtikėtinai gera ir labai brangia kava. O bananai Indonezijoje taip pat labai populiarūs, nes ši šalis yra viena iš šešių geriausių bananų augintojų pasaulyje. Tai gi bananai naudojami visur ir vartojami įvairiais būdais.

-Borobudur
Bodobudur yra didžiausia budistų šventykla pasaulyje, esanti Indonezijos Java saloje ir saugoma UNESCO. Šventykla pastatyta 750–850 metais ir sudaryta iš daugiau nei 2000 reljefo plokštės ir 504 Budos statulų. Ši šventykla yra nuostabi ir verta pamatyti. Geriausias laikas ištyrinėti ir pasigrožėti šventykla yra anksti ryte, kai galima stebėti saulėtekį stovint pačiame viršuje. Tai itin mėgstamas keliautojų užsiėmimas.

-Bromo ir kiti ugnikalniai
Indonezija yra viena iš aktyviausių ugnikalnių teritorijų visame pasaulyje. Joje yra 150 ugnikalnių. Ji taip pat gali pasigirti spalvingiausiais ir gražiausiais saulėtekiais pasaulyje, matomais iš Penanjakano viršūnės, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į garsųjį Bromo ugnikalnį. Pats Bormo ugniklanis yra tarpe kitų trijų ugnikalnių. Nors įkopti į viršūnę anksti ryte, kai dar tvyro tamsa, yra sunku, tačiau pamatytas vaizdas viską atperka. 

-Paplūdimiai
Indonezija, turinti daugiau nei 17000 salų, tikrai gali pasiūlyti spalvingų ir puikių paplūdimių. Ir visai nesvarbu ar norite mėgautis vandens sportu, mokytis plaukti banglentėmis, išbandyti „parasailingą“, plaukioti bananų valtimis ar tiesiog mėgautis saule ant šilto smėliuko, Indonezija tikrai yra ta vieta, kur visa tai galima. Jūs galite lankytis populiariame Kuta paplūdimyje, Balio saloje, ar nuošaliame rožiniame paplūdimyje Komodo saloje ir tai tik keletas žymių paplūdimių ir tūkstančių kitų variantų.

-Žmonės
Nors Indonezijoje gyvena daugiau kaip 150 tautų, iš kurių didžiausios: javiečiai, sundai, mandūriečiai, Indonezijos malajai, batakai, dajakai, baliečiai, indoneziečiai yra labai draugiški ir svetingi žmonės. Daugelyje šalies vietų, vietiniai gyventojai sutiks Jūs su didžiausia šypsena kokią esate kada nors matę. Indoneziečiai labai didžiuojasi savo istorija, kultūra, laukine gamta, maistu ir daugeliu kitų dalykų, kuriais aistringai dalinasi su kitais. 

-Orangutangai
Borneo salą užima trys šalys - Brunėjus, Malaizija, ir Indonezija - ir visos Borneo salos atogrąžų miškuose galite rasti orangutangų. Vienas iš geriausių būdų juos pamatyti yra klotok valtimis plaukti Sekonyer upe iki Leakey orangutangų reabilitacijos draustinio Tanjung Puting nacionaliniame parke.

-Spa malonumai 
Jei mėgstate atsipalaiduoti ir vertinate gerą masažą, tuomet Indonezija yra puiki atostogų vieta. Bet kokios Spa procedūros kokias tik galite įsivaizduoti galima rasti čia: nuo įvyniojimo į jūros dumblius, Spa procedūrų su žuvytėmis, aromaterapijos iki įspūdingiausių masažų. Daugelis šių paslaugų siūloma viešbučiuose ar net paplūdimyje.

Išsirinkite kelionę į Indoneziją ir mėgaukitės banglenčių sportu, įvairiausiais žygiais po kalnus, golfu, aplankyte archeologinius ir kultūrinius objektus, vietinių gyventojų kaimelius, apsipirkite didžiausiuose turguose, išragaukite tūkstančius nacionalinės virtuvės patiekalų, mėgaukitės geriausiomis SPA procedūromis, pasivaikščiokite po nuostabius gamtos parkus ir draustinius. Atraskite prieskonių ir ugnies žemę!

Lauktuvėms būtinai parsivežkite batika puoštų skarelių ar rankinių, medinių lėlių, sidabro juvelyrinių dirbinių.
Oficiali kalba – Bahasa Indonesia, nors visame Indonezijos salyne priskaičiuojama net 538 kalbos ir dialektai.

Kelionei į Indoneziją tinkami dokumentai yra Lietuvos piliečio pasas, kuris turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo planuojamos kelionės pabaigos. Lietuvos Respublikos piliečiams, kelionei į Indoneziją turistiniais tikslais viza nereikalinga, viešint ne ilgiau kaip 30 dienų. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Indoneziją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo: Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>>


Kaina  Teiraukitės agentūroje
Datos ir trukmė
Pagal individualų užsakymą
Singapūre 3 nakv. ir Bali saloje 9 nakv.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,