Kelionė į Gruziją: Vyno keliais

Tbilisis – Signachis – Cinandalis – Telavis – Gremis – Alaverdis - Mcheta – Goris – Kutaisis - Samegrelo – Rača – Sačchere – Tbilisis

1 diena Skrydis
Skrydis į Tbilisį.

2 diena. Tbilisis
Anksti ryte atvykus į Tbilisį Jus oro uoste pasitiks mūsų partnerių Gruzijoje atstovai ir palydės į viešbutį. Po vėlyvų pusryčių išvyksite į ekskursiją mieste, kurios metu apžiūrėsite senąjį ir naująjį Tbilisį. Nuo vieno iki kito kultūros ar architektūros paminklo – tik penkios minutės pėsčiomis. Pamatysite Metechi bažnyčią (XIII a.), vėliau aplankysite sinagogą, Sioni katedrą (VI-VII a.) ir Ančischati bažnyčią (VI a.), užlipsite prie Motinos Gruzijos statulos Georgija Deda, kuri kairėje rankoje laiko taurę vyno – laukiamam svečiui, bei apnuogintą kardą dešiniojoje – galimam užpuolikui. Kalno šlaitu pro Narikalos tvirtovę (IV a.), grožėdamiesi senamiesčio vaizdais, nusileisite prie sieros baseinų. Po ekskursijos apžiūrėsite nuostabų Nacionalinio muziejaus lobyną. Vakare išklausysite paskaitą apie Gruzijos vynus, kurios pabaigoje galėsite paragauti keletą rinktinių vynų. Vakarienė tradiciniame gruziniškame restorane.

3 diena. Tbilisis – Signachis – Cinandalis– Telavis

Kitas tris dienas praleisite garsiausiame Gruzijos vyno regione Kachetijoje. Ryte apžiūrėsite ant kalno pastatytą Signagi miestą. Vaikščiodami miesto gatvėmis galėsite grožėtis nuostabia namų fasadų raižyba, atsiveriančiu panoraminiu vaizdu į stūksančius Didžiojo Kaukazo kalnus ir Alazanio slėnį. Apsilankysite etnografiniame muziejuje.  Pietūs vietinių žmonių namuose Gurdžaani miestelyje, kur pamatysite vyno rūsyje į žemę įkastus molinius indus vynui laikyti ir galėsite išmokti gaminti gruziniškus saldumynus čurčchela iš vynuogių sulčių, stebėsite, kaip gaminama čača (67° stiprumo gruziniška degtinė).  Vakarėjant atvažiuosite į Kacheti regiono administracinį centrą Telavį. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė privačiuose namuose Telavyje (bendro naudojimo tualetas ir vonia).

4 diena. Telavis – Gremis – Telavis

Prieš išeinant ryte pagal kachetų tradicijas siūlome išgerti stikliuką čačos. Po to apsilankysite XVI a. Gremio karališkos tvirtovės ir Archangelo bažnyčios architektūros komplekse, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į žaliuojančias lygumas. Vėliau apžiūrėsite Kvarelijos vyno gamyklą ir paragausite joje gaminamo vyno. Pietauti patrauksite į netoli esančią vietos žmonių sodybą, kur Jūsų lauks vaišėmis nukrautas stalas - galėsite paragauti neapsakomai skanių gruziniškų patiekalų, vyno ir naminės čačos. Pamatysite, kaip kepama gruziniška duona ir paragausite ant vynuogienojų iešmų iškepto šašlyko. Taip pat galėsite susipažinti su gruziniškais užstalės papročiais - išklausyti daugybę įdomių tostų, kuriuos sakys tamada.
Po pietų apsilankysite vietinius vyno rūsius ir galėsite paragauti raudono ir balto kachetų vyno iš į žemę įkastų molinių indų. Grįžimas į Telavį.

5 diena. Telavis – Alaverdis – Tbilisis
Mūsų kelias veda Didžiojo Kaukazo kalnų pakraščių, per Alazanijos slėnį. Apsilankysite Alaverdžio katedroje (XI a.) ir šimtamečiame vienuolyno vyno rūsyje. Apžvelgę vynuogynus užeisite į vyno gamyklą ir paragausite skirtingų kompozicjų žinomų vynuogių rūšių Saperavi ir Rkaciteli vynų.  Vėliau keliausite į XIX a. kunigaikščių dvarą Cinandalyje. Supamas nuostabaus sodo stovi kunigaikščių Čavčavadze namas muziejus ir XVIII a. įkurta enoteka.  Grįžimas į Telavį. Nakvynė Telavyje.

6 diena. Tbilisis – Mcheta – Tbilisis

Po pusryčių išvyksite į senąją Gruzijos sostinę, vis dar šalies religinį centrą Mchetą, kurioje aplankysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus paminklus - Džvario šventyklą – vienuolyną (VI a.) ir Svetichoveli katedrą (XI a.), kurioje saugomas gabalėlis Kristaus apsiausto. Iš Mchetos trauksite į Tbilisį.

7 diena Tbilisis – Goris – Kutaisis

Iš ryto išvyksite į Vakarinę Gruziją. Pakeliui užvažiuosite į Gorį. Šiame mieste iš išorės apžiūrėsite namą, kuriame gimė J.Stalinas. Apsilankysite Uplisciche – čia I tūkst. pr. Kr.olose buvo miestas, pro kurį kažkada ėjo Šilko kelias. Lankytojai archeologinėje zonoje gali apžiūrėti olas, kuriose žmonės gyveno, vyno rūsius, kelpyklas, anktikinį teatrą, ir viduramžių baziliką. Vakarop atvyksite į antrąjį pagal dydį Gruzijos miestą Kutaisį, į kurį kažkada keliavo ir Jasono vedami argonautai, kurie jame ieškojo Aukso vilnos.  Kitas dvi tris naktis nakvosite privačiame name Kutaisyje (tualetas ir vonia – bendro naudojimo).

8 diena Kutaisis – Samegrelo – Kutaisis

Iš ryto antrajame pagal dydį Gruzijos mieste Kutaisyje apžiūrėsite UNESCO saugomą XII a. Gelati vienuolyną. Vėliau keliausite į Samegrelo regioną, garsėjantį svetingumu, muzikalumu, pasakomis ir aštriais patiekalais su gausiais prieskoniais. Apsilankysite vietinių žmonių name, kur išgirsite pasakojimą apie vietos tradicijas ir galėsite pagaminti šio regiono patiekalų. Po pietų grįšite į Kutaisį ir apžiūrėsite UNESCO pasaulio paveldo paminklu paskelbtą Bagrati katedrą (XI a.). Nakvynė Kutaisyje.

9 diena Kutaisis – Rača – Kutaisis

Išvyksite į kalnų regioną Račą, garsėjantį pasakiško grožio gamta – kalnų ežeruose atsispindinčios miškingos kalvos ir žaliuojantys laukai privers Jus tikėti stebuklais. Čia slepiasi Chvančkara, pagalkurią pavadinta unikali vynuogių rūšis, auganti tik šiame kaime. Apsilankysite Chvančkaros vyno gamykloje ir  paragausite  tokio paties pavadinimo saldaus vyno. Pakeliui taip pat pamatysite Nikorcmindo bažnyčią (XI a.), svarbią dėl unikalios statybos ir nuostabiais. Grįšite į Kutaisį. Nakvynė Kutaisyje.

10 diena. Kutaisis – Sačchere – Tbilisis

Iš ryto apsilankysite Kutaisio kaimo gėrybių turguje ir išvyksite į kalnus Imeretijos regione. Vietos kaime apžiūrėsite šeimyninį vyno rūsį ir paragausite Imeritijos vyno, kuris nuo kachetiškojo skiriasi ir skoniu, ir gamybos bei laikymo būdu. Galėsite prisidėti prie tipiškų Imeretijos patiekalų gaminimo ir paragausite viščiuko, kepto molinėje keptuvėje, kepto paršelio ir daugybės užkandžių iš daržovių. Vakare atvyksite į Tbilisį.Vakarieniausite tradiciniame gruziniškame restorane, kuriame galėsite pamatyti ir folklorinį pasirodymą. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

11 diena. Išvykimas

Pervežimas į oro uostą ir grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kainos:

Kelionės kaina asmeniui priklauso nuo keliautojų skaičiaus - todėl pakvietę daugiau pakeleivių mokėsite mažiau!

Žmonių skaičius grupeje  

2

4

6

8

10

Priemoka už vienvietį kambarį

3* viešbučiai 1360 Eur  1199 Eur  995 Eur   950 Eur 875 Eur  150 Eur
Į kaina įskaičiuota:
- apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose 3* viešbučiuose(vienvietis – už priemoką);
- pervežimai ir maitinimas pagal programą;
- vyno degustacijos;
- įėjimo į lankomus objektus bilietai ir angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
- lėktuvo bilietai (nuo 120 Eur);
- draudimas;
- gėrimai;
- kitos programoje nepaminėtos paslaugos.
Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,