Kelionė į Gruzija: su pėsčiųjų žygiu Kazbeke

Tbilisis – David Garedža – Mcheta – Kazbekas - Gergeti – Devdoraki apylinkės - Mt.Chaukhebi – Juta kaimas – Truso slėnis – Gudauris – Khados slėnis – Tbilisis

1 diena
Skrydis į Tbilisį.

2 diena. Tbilisis
Anksti ryte atvykus į Tbilisį Jus oro uoste pasitiks mūsų pertnerių Gruzijoje atstovai ir palydės į viešbutį. Po vėlyvų pusryčių išvyksite į ekskursiją Tbilisyje. Senojoje ir naujojjoje miesto dalyse pamatysite daugybę įdomybių, senamiestyje jos visos – labai netoli viena nuo kitos. Savo pasivaikščiojimą senamiestyje pradėsite nuo Metekhi bažnyčios, nuo kurios pakilsite iki plytų kupolu dengtų sieros baseinų. Nuo čia kilsite į kalvą prie Narikalos tvirtovės, vienos seniausių miesto fortifikacijų. Vėliau apžiūrėsite sinagogą, Sioni katedrą ir Ančiskhati bažnyčią. Vėlaiu galėsite apsilankyti Nacionaliniame Gruzijos nacionaliniame meno muziejuje ir pasivaikščioti pagrindine Tbilisio gatve Rustavelio aveniu. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje. 

3 diena. Tbilisis – David Garedža – Tbilisis 

Po pusryčių išvyksite už Tbilisio į prie Garedžijos kalnų esantį uolose iškaltą David Garedža vienuolynų kompleksą (VI a.). Iš pradžių apžiūrėsite seniausią komplekso vienuolyną – Dovydo lavrą (graikiškai „lavros“ – didelis vienuolynas), po to kalno šlaitu, artėdami prie Azerbaidžano sienos, lipsime prie kitos Udabno vienuolyno dalies, kurios sienose išlikę ankstyvosios krikščionybės freskų. Čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Azerbaidžaną. Vakarienė ir nakvynė Tbilisyje. (2 val. ėjimas).

4 diena Tbilisis – Mcheta – Kazbekas

Po pusryčių išvyksite į senąją Gruzijos sostinę, vis dar šalies religinį centrą Mchetą, kurioje aplankysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus paminklus - Džvario šventyklą – vienuolyną (VI a.) ir Svetichoveli katedrą (XI a.), kurioje saugomas Kristaus apsiausto gabalėlis. Vėliau važiuosite garsiuoju Gruzijos karo keliu.  Pakeliui sustosite prie Ananuri tvirtovės (XVII a..), didingai stovinčios virš Žinvalio užtvankos. Dviejų bažnyčių raižyba yra vienas geriausių gruzijos meno pavyzdžių. Važiuosite labai gražiomis vietovėmis pro Kaukazo kalnus ir pavakary atvyksite į Kazbeko kaimą. Kitas 3 naktis nakvosite Kazbeke.

5 diena. Kazbekas – Gergeti bažnyčia – Devdoraki apylinkės – Kazbekas 

Ryte pasivaikščiodami gražiais slėniais ir miškais pakilsite virš Kazbeko kaimo (1.5 val., 1700 m.) prie Gergeti trejybės bažnyčios (2170 m.virš j.l). Iš čia galėsite pasigrožėti ir vaizdu į vieną aukščiausių Kaukazo snieguotų viršūnių – Kazbeko kalną (5047 m). Tuo pačiu keliu nusileisite nuo kalno, kad galėtumėte  važiuoti prie rytinėje Kazbeko papėdėje, prie Rusijos ir Gruzijos sienos, esančio Dariali tarpeklio. Dariali tarpeklis, dar vadinamas Kaukazo vartais, visada buvo svarbus kaip vienintelė Kaukazo perėja, todėl čia bent jau nuo II a. pr. Kr. buvo statomos tvirtovės. Vis dar matyti senovės tvirtovės griuvėsiai. Šiaurinėje dalyje, 1447 m. aukštyje, buvo pastatyta šią Gruzijos karo kelio dalį sauganti Darialo tvirtovė. Ši vieta žinoma kaip viena romantiškiausių visame Kaukaze, ypač dėl to, kad  dažnai buvo apdainuojama rusų poezijoje, ypač dėl paminėjimo M.Lermontovo poemoje „Demonas“.
Nuo čia, grožėdamiesi laukine gamta, pėsti keliausite pasižiūrėti Devdorako ledyno, kur lankėsi Čiurlionis 1905-ųjų vasarą su Volmanų šeima. Jaunutė Halina Volman, kurią Čiurlionis mokė skambinti fortepijonu, buvo įkritus menininkui į širdį. Jai Čiurlionis paskyrė tris preliudus, jai pritaikė ir „Devdorakėlio“ vardą. Vėliau grįšite į Kazbeką ( 4 val. ėjimas).

6 diena. Kazbekas –  Mt.Chaukhebi – Juta kaimas –  Kazbekas
Ryte siauru keliu važiuosite gilyn į kalnus vaizdingu Sno tarpekliu į Jutos kaimą, esantį 2165 m. aukštyje.  Šis senas kaimas vis dar gali nustebinti lankytojus išsaugotu tradiciniu gyvenimo būdu. Šešis mėnesius per metus jį nuostabūs kalnai visiškai atskiria nuo likusios šalies, todėl Jūsų apsilankymas bus nepamirštamas. Nuo Jutos pėsti nueisite iki Čoukhevi kalno, kurio aukštis 3842 m., papėdės. Po pusvalandžio ėjimo, grožėdamiesi nuostabia laukine gamta, pakilsite iki vietos, nuo kurios atsivers nuostabi  Čoukhevi kalno panorama ir prieisite prie pat kalno papėdės. Tuo pačiu keliu grįšite į Jutos kaimą, iš kurio parvažiuosite į Kazbeką (4-5 val. ėjimas).

7 diena. Kazbekas – Truso slėnis – Gudauris
Po pusryčių pagrindiniu keliu nuvažiuosite iki vietos, nuo kurios pradėsite eiti pėsčiomis, kad galėtumete iš arti pasigrožėti laukine Truso slėnio gamta. Eisite per vienišus kaimus, kuriuose vis dar stovi senoviniai bokštai. Tikrąjį gyvenimo būdą šiame tarpeklyje puikiai iliustruoja apleisti namai ir sunkus jų gyventojų gyvenimas. Vėliau grįšime iki kelio, kad galėtume parvažiuoti į Gudaurį nakvoti. Nakvynė viešbutyje Gudauryje (6 val. ėjimas). Kelionė į Gruzija su kelionių agentūra LEHKO. Žygis į Kazbeko Kalną su LEHKO

8 diena. Gudauris – Khados slėnis – Tbilisis
Ryte iš Gudaurio smagiai pasivaikščiodami keliausime aukštyn, kol pasieksime nuostabiomis gėlėmis pražydusį slėnį. Kelias atves prie nedidelės XV – XVII a. Khados tvirtovės, o neužilgo prieisite ir nedidelę upę. Apsupti nuostabios gamtos ir gėlių leisdamiesi pasieksite Kešeti kaimą, nuo kur galėsite išvykti į Tbilisį. Vakarienė tradiciniame gruziniškame restorane. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje (5 val. ėjimas).
 
9 diena. Išvykimas
Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Lietuvą.

Kelionės kainos:

Kelionės kaina asmeniui priklauso nuo keliautojų skaičiaus - todėl pakvietę daugiau pakeleivių mokėsite mažiau!

Žmonių skaičius grupeje  

2

4

6

8

10

Priemoka už vienvietį kambarį

3* viešbučiai Tbilisyje ir svečių namuose kitur 995 Eur  880 Eur 785 Eur 730 Eur  695 Eur 105 Eur
3* viešbutyje Tbilisyje ir 3* viešbučiuose kitur 1045 Eur 930 Eur 835 Eur 790 Eur 765  Eur 160 Eur
Į kaina įskaičiuota:
- apgyvendinimas;
- maitinimas – pusryčiai ir vakarienė;
- transportas;
- kvalifikuotas gidas visos kelionės metu(kalbantis rusų ar anglų kalba);
- įėjimo bilietai.
Į kainą neįskaičiuota:
- skrydis (nuo 170 Eur);
- draudimas;
- gėrimai.
Jeigu susidomėjote šia kelione – skambinkite ar rašykite mums!

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,