Kelionė į Gruziją

Tbilisis – David Garedža vienuolynai - Mccheta - Gudauris - Kazbekas - Goris - Kutaisis - Batumis - Bakurianis - Vardzija - Tbilisis

1 diena
Skrydis į Tbilisį.

2 diena. Тbilisis
Anksti ryte atvykus į Tbilisį Jus oro uoste pasitiks mūsų partnerių Gruzijoje atstovai ir palydės į viešbutį. Po vėlyvų pusryčių išvyksite į ekskursiją mieste, kurios metu apžiūrėsite senąjį ir naująjį Tbilisį. Nuo vieno iki kito kultūros ar architektūros paminklo – tik penkios minutės pėsčiomis. Pamatysite Metechi bažnyčią (XIII a.), vėliau aplankysite sinagogą, Sioni katedrą (VI-VII a.) ir Anchiskhati bažnyčią (VI a.), užlipsite prie Motinos Gruzijos statulos, kuri kairėje rankoje laiko taurę vyno – laukiamam svečiui, bei apnuogintą kardą dešiniojoje – galimam užpuolikui. Palei Narikalos tvirtovę (IV a.), kalno šlaitu, grožėdamiesi senamiesčio vaizdais, nusileisite prie sieros baseinų. Po ekskursijos apžiūrėsite nuostabų Nacionalinio muziejaus lobyną. Vakarienė gruziniškame restorane.

3 diena. Tbilisis – David Garedža vienuolynai
Po pusryčių išvyksite už Tbilisio į prie Garedžijos kalnų esantį uolose iškaltą David Garedža vienuolynų kompleksą (VI a.). Iš pradžių apžiūrėsite seniausią komplekso vienuolyną – Dovydo lavrą (graikiškai „lavros“ – didelis vienuolynas), po to kalno šlaitu, artėdami prie Azerbaidžano sienos, lipsite prie kitos Udabno vienuolyno dalies, kurios sienose išlikę ankstyvosios krikščionybės freskų. Vakarienė ir nakvynė Tbilisyje.

4 diena. Tbilisis – Mccheta – Gudauris

Po pusryčių išvyksite į senąją Gruzijos sostinę, vis dar šalies religinį centrą Mccehtą, kurioje aplankysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus paminklus - Džvario šventyklą – vienuolyną (VI a.) ir Svetichoveli katedrą (XI a.), kurioje saugomas Kristaus apsiausto gabalėlis. Grožėdamiesi užburiančiais ledynų vaizdais, alpinėmis pievomis ir kalnų upėmis, viliojančiais gilyn į laukinę gamtą, keliausite Gruzijos karo keliu. Pakeliui sustosite prie Ananuri tvirtovės (XVII a..), didingai stovinčios virš Žinvalio užtvankos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Guadaurio mieste.

5 diena. Gudauris – Kazbekas – Gudauris

Kelias iš Gudaurio į regiono administracinį centrą Kazbeką nutiestas palei Terek upę. Nuo centrinės miesto aikštės kalno šlaitu maloniai pasivaikščiodami pakilsite iki 2170 m. aukštyje esančios Šventosios Trejybės Gergeti bažnyčios. Nuo čia, jei giedras oras, galima grožėtis vieno aukščiausių Gruzijos kalnų Kazbeko panorama (5047 m.). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Gudauryje.

6 diena. Gudauris – Goris – Kutaisis
Po pusryčių išvyksite į J. Stalino gimtąjį miestą Gorį, kur iš išorės pamatysite namą, kuriame jis gimė. Apsilankysite Uplisciche – čia I tūkst. pr.Kr. olose buvo iškaltas miestas, pro kurį kažkada ėjo Šilko kelias. Lankytojai archeologinėje zonoje gali apžiūrėti olas, kuriose žmonės gyveno, vyno rūsius, kepyklas,  anktikinį teatrą, ir viduramžių baziliką. Po ekskursijos tęsite kelionę į Gruzijos vakarinę dalį. Į Kutaisį miestą kažkada keliavo ir Jasono vedami argonautai, kurie jame ieškojo Aukso vilnos. Kutaisyje apžiūrėsite UNESCO pasaulio paveldo paminklu paskelbtą Bagrati katedrą (XI a.). Vakarienė ir nakvynė privačiame name (bendro naudojimo tualetas ir vonia).

7 diena. Kutaisi – Batumis – Kutaisi 

Po pusryčių vienai dienai išvyksite į Batumio miestą, esantį prie Juodosios jūros. Kelias, einantis per citrusinių vaismedžių ir arbatos plantacijas, mus atves į 1912 m. pradėtą veisti Botanikos sodą, kuriame auginama daugiau nei 5000 iš viso pasaulio suvežtų augalų rūšių. Pasivaikščioję tęsite kelionę į Batumį, kur pasivaikščiosite Batumio bulvaru ir apžiūrėsite netoli Turkijos sienos esančius romėniškos Gonijo tvirtovės griuvėsius (I a.).Vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

8 diena. Kutaisis – Bakurianis
Po pusryčių apsilankysite Gelati vienuolynų komplekse (XII a..) ir šalia esančioje viduramžiais vienuolyną garsinusioje akademijoje. Ši vietą ilgą laiką buvo Gruzijos kultūros ir mokslo centras, dėl akademijoje atliktų darbų reikšmės vadinta Naujaisiais Atėnais. Gelati vienuolyno kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Po ekskursijos keliausite į Gruzijos pietvakariuose esantį Mescheti-Džavacheti regioną. Mineralinių vandenų mieste „Boržomi“ pasivaikščiosime šaltiniuotame parke ir apžiūrėsite Gruzijos reljefinį maketą. Po to pakilsite į Bakuriani kalnų slidinėjimo kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bakurianyje.

9 diena. Bakurianis – Vardzija – Bakurianis
Po pusryčių išvyksite apžiūrėti Vardzijos senovės miestą olose. Pakeliui galėsite grožėtis nuostabiu pakalnėje išsišakojusios Kuros upės vaizdu. Vardzijos miestas buvo pastatytas Gruzijos valstybės klestėjimo laikotarpiu XII a. 3000 olų sistemoje galėjo gyventi 50 000 žmonių. Buvusią miesto didybę ir svarbą geriau suvoksite apžiūrėję išpuoštas patalpas, sujungtas uolose iškaltais ilgais koridoriais ir nuostabius bažnyčių sienų piešinius. Grįždami į Bakurianį pakeliui sustosite nusifotografuoti prie Chertvisi tvirtovės. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bakurianyje. Mccheta Gruzijoje. Kelionės į Gruziją su kelionių organizatoriumi LEHKO

10 diena. Bakurianis – Tbilisis

Po pusryčių per miškingas vietoves mažyčiu vietiniu traukinuku „Gegute“ nusileisime iš Bakurianio. Vėliau autobusu ar automobiliu tęsite kelionę į Tbilisį. Po pietų – laisvas laikas Tbilisyje. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

11 diena. Išvykimas
Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Kelionės kainos:

Kelionės kaina asmeniui priklauso nuo keliautojų skaičiaus - todėl pakvietę daugiau pakeleivių mokėsite mažiau!

Žmonių skaičius grupeje  

2

4

6

8

10

Priemoka už vienvietį kambarį

3* viešbučiai            
Į kaina įskaičiuota:
- apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose 3* viešbutyje Tbilisyje ir svečių namuose regionuose;
- pervežimai ir maitinimas pagal programą;
- vyno degustacijos;
- įėjimo į lankomus objektus bileitai ir angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
- lėktuvo bilietai (nuo 600 Lt/ 173,77 Eur);
- draudimas;
- gėrimai;
- kitos programoje nepaminėtos paslaugos.
Jeigu susidomėjote šia kelione – skambinkite ar rašykite mums!

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,