Kachetija

Kachetija yra istorinė Gruzijos sritis Kuros upės intakų Alazani ir Jori upės aukštupiuose. VII a . pb. Kachetijoje buvo sukurta nepriklausoma feodalinė Kachetijos kunigaikštystė. 1104 m. karalius Dovydas Statytojas padedant vietiniams aznaurams prijungė šį regioną prie vieningos gruzijos valstybės. Antroje XV a. pusėje Kachetija tapo nepriklausoma karalyste, kuri XVI - XVIII a. nepaliaujamai kovojo dėl savo nepriklausomybės nuo Irano ir Turkijos. 1762 m. Kachetija susijungė į bendrą valstybę su Kartli, ir kartu su ja 1801 m. buvo prijungta prie Rusijos.
Kachetijoje, apimančioje labiausiai į rytus nutolusias Kaukazo priebėgas, išauginama daugiau nei 2/3 viso Gruzijos vynuogių derliaus. Ilgaamžiškumu garsėjantys vietos gyventojai mano, kad natūrali šios ypatybės priežastis – Saperavi jėga ir maistingumas. Čia vis dar naudojami neklasikiniai vyndarystės metodai: žaliava 3-4 mėnesius fermentuojasi į žemę įkastuose didžiuliuose moliniuose induose, vadinamuose kvervi. Galutinis rezultatas – aromatingi, be galo įvairūs, nors ir gana paprasti vynai.
Kachetiško tipo vynai išsiskiria originaliu skoniu ir poskoniais. Ši vynų grupė gali būti priskirta geltoniesiems vynams, bet dėl originalaus skonio ir poskonių tarp pasaulio vynų užima ypatingą vietą. Pagrindiniai aukštos kokybės Kachetijos vynai gaminami daugiau nei šimto metų senumo vyno gamyklose, todėl jie galėtų būti priskiriami ir vynų, kurių pavadinimai kontroliuojami pagal kilmę, kategorijai.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,