Imeretija

Imeretija yra istorinė vakarų Gruzijos sritis, senovėje vadinta Imeretijos karalyste, taip pat istoriniuose šaltiniuose minima kaip Egrisi, Lazika, Kolchis ir Abchazetija.

XV a. pb. Imeretija atsiskyrė nuo Gruzijos valstybės ir tapo savarankiška feodaline karalyste su sostine Kutaisi.

Imeretijos karaslytės istorijai būdingi nuolatiniai feodalų konfliktai ir vergų prekybos klestėjimas, tarpusavio karai dar labiau sustiprėjo XVII a.. Tik karaliui Solomonui I (XVIII a.) pavyko sustiprinti valdovo valdžią. 1804 m. Solomonas II priėmė Rusijos globą, o 1811 m. Imeretijos karalystė  buvo panaikinta ir pervadinta Rusijos Imeretijos sritimi.

Imeretijos sritis užima rytinę Vakarų Gruzijos dalį Rioni ir Kvirilo upės basienuose, didžioji teritorijos dalis yra 125 – 300 m. virš jūros lygio aukštyje. Žiemos čia švelnios, vasaros palyginti karštos. Į Vakarus nuo Lichos kalnų grandinės yra Rioni žemuma – turtinga ir derlinga žemė, kurioje daug šaltinių, žalių laukų, vešlių miškų ir išpuoselėtų sodų. Čia yra ir senoji Kolchidės karalystės sostinė Kutaisis. Dabar tai yra srities administracinis centras ir antrasis pagal dydį Gruzijos miestas.

Srities gyventojai imeretai vis dar vartoja savo gruzinų kalbos dialektą, o senovėje išsiskyrė kai kuriais kultūros ir buities ypatumais.
Verti dėmesio kultūros objektai yra Ubisi bažnyčia (IX a.), UNESCO saugoma Bargačio katedra (XI a.), Gelačio vienuolyno kompleksas, kurį taip pat saugo UNESCO (XII a.), Motsameto ir Vani archeologinės zonos, Džeguti (VIII- XIII a.) ir Ukimerioni tvirtovių griuvėsiai.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,