KOSAS

Kosas žinomas visame pasaulyje kaip Hipokrato, medicinos tėvo, gimtinė. Ir šiandien, praėjus beveik 2,5 tūkstančių metų po jo mirties, Kosas traukia turistus pirmiausia dėl kiekvienais metais vykstančio festivalio – „Hipokrato priesaika“. 

Koso sala – viena iš Graikijos Dodekanso salyno, esančio netoli pietvakarinės Turkijos pakrantės. Stambiausia salyno sala yra Rodas, Kosas – trečia pagal dydį. Dėl švelnios šilumos, daugybės saulėtų dienų ir gausybės gėlo vandens šaltinių Kosas, žaliausia iš visų Graikijos salų, nusipelnė teisę vadintis „Egėjos jūros sodu“. 
 
Nenuostabu, kad salos gyventojai svarbiausiu architektūros paminklu laiko Asklipijų – senovinę ligoninę, kurioje, pasak padavimo, naudojant gydomąsias vandenis buvo gydomos odos ligos ir kitos negalios. Šiandien Asklipijus – tik senojo pamato fragmentai ir kolonų nuolaužos, tačiau iki šių dienų pavyko išsaugoti Hipokrato plataną, kurio pavėsyje, kaip tiki graikai, jų legendinis protėvis dėstė mokiniams mediciną. 

Ne vien istorija traukia turistus į Kosą. Saloje yra šiuolaikinė viešbučių bazė ir išplėsta infrastūkūra. Galima rinktis įvairiausius poilsio variantus. Čionykštis klimatas, kompetitingų Europos ekpertų nuomone, kone palankiausias sveikatai visoje Viduržemio jūros pakrantėje. Gausu žalumos ir salos sostinėje – Koso mieste, nedideliame netgi pagal Graikijos mastus, bet gana šiuolaikiškame. Suplanuotas ir pastatytas jis buvo taip, kad kiek įmanoma labiau atitiktų turistų reikaluvimus. 
  
Nuo centro nusidriekusios alėjos skirtos daugiausiai pasivažinėjimams dviračiais ir pasivaikščiojimams. Nacionalinės graikų virtuvės gerbėjus laukia jaukios kavinės ir restoranai su vaizdu į spalvingą jūros uosto panoramą.  

Kosas – vienas iš ekologiškai švariausių planetos kampelių. Žiemą čia atskrenda flamingų, vasarą šiaurinėje pakrantėje kiaušinius deda jūros vežliai Kareta. Pietiniame krante gyvena nedidelė Viduržemio jūros ruonių populiacija.

Aukščiausias turistinis apdovanojimas – „Europos metų miestas“ – buvo suteiktas Koso salos sostinei 1995 metais.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,