CHALKIDIKĖ

Į šiaurę ir vakarus nuo Salonikų įsikūrusi Centrinė Makedonija. Į ją įeina Chalkidikė sritis, užimanti didelę Chalkidikė pusiasalio dalį, esančio į pietus nuo Salonikų, tarp Termaikos ir Strimonikos įlankų. Dėl pirštų pavidalo iškyšulių pusiasalis primena Poseidono tridantį, įsismeigiantį į jūrą. Trys tridančio galai – tai trys pusiasaliai: Kasandra, Sitonija ir Atonas, kuriame yra Šventasis kalnas. Šiuose vietovėse lyg tyčia surinkti į vieną unikali gamta ir kultūros paminklai. Visiems apsilankiusiems Chalkidikė garantuotas nepamirštamas poilsis. Palei jūros krantą tęsiasi bekraščiai auksospalvio smėlio paplūdimiai. Čionykštis klimatas visą vasarą sausas ir karštas. 
      
Viešbučiai, įsikūrę Chalkidikė pusiasalyje siūlo savo svečiams platų malonumų spektrą, įskaitant prieplaukas laivams, skirtiems tiesiog paplaukioti ir pasigrožėti jūros platumomis, golfo aikšteles, visas įmanomas pramogas. Chalkidikė pusiasalyje galima užsiimti įvairiomis vandens sporto šakomis, lankytis archeologiniuose draustiniuose, pažindintis su istorijos paminklais. Norisi pabrėžti ypatingą kurorto žavesį – ekologiškai švaraus. 95 procentų paplūdimių apdovanoti Europos bendrijos melsva vėliava. Chalkidikė – tai ne tik 500 km pakrantės ruožo, bet ir kalnai, apaugę nuostabiais miškais ir alyvuogių giraitėmis. Būtent čia yra Holomontas – vienas iš gražiausių Graikijos miškų.
    
Pirmaisiais Chalkidikė gyventojais laikomi frakiečiai. Juos VII a. pr. Kr. išgujo halkidai, kurie ir suteikė pusiasaliui pavadinimą. V a. pr. Kr. pabaigoje Chalkidikė buvo įkūrta mažiausiai 32 miestai, viename iš kurių, Stagire, gimė didysis Aristotelis.
    
Mėgstamiausiu ir žinomiausiu turistams iš viso pasaulio yra pirmas pusiasalio „pirštas“ – Kasandra. Būtent čia yra dauguma visų kategorijų viešbučių. Triukšmingos turistinės gyvenvietės išbarstytos po visą pakrantę. Čia yra visko, kas padarys jūsų poilsį nepamirštamą. Ypatingai norėtųsi atkreipti dėmesį į Kalifejos gyvenvietę, 1 km nuo jos yra garsi jaunimo diskoteka AHOY, diskoteka, kurioje grojama graikiška muzika – STIGMA ir FIX (tikra graikiška aukšto lygio buzuki muzika). Tame pat miestelyje yra restoranas, kuriame kepama labai skani meksikietiška pica ir šalia jo Paramifi restoranas, kuriame galėsite paragauti šviežios žuvies ir puikiai pagamintos mėsos, ir nuostabi Vasos kepykla, kurioje galima nusipirkti saldumynų. 
      
Vidurinysis „pirštas“ – Sitonija. Čia harmoniškai dera mažutės įlankos, kalnai, padengti miškais, alyvuogių ir pušų giraitės bei šiuolaikiniai viešbučių kompleksai. Ideali vieta gamtos ir ramaus poilsio mėgėjams.

Ypatingą susidomėjimą turistų gretose sukelia trečias „pirštas“ – Šventasis Atono kalnas. Čia yra vienintelė pasaulyje vienuolių respublika – viso krikščionių pasaulio Stačiatikybės centras, turintis ilgesnę nei 1000 metų istoriją. Afone yra 20 veikiančių vienuolynų. Vienu gražiausiu laikomas rusų Šventojo Panteleimono vienuolynas. 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,