ĮDOMU

Įdomūs faktai

1. Pirmas Egipto pajamų straipsnis toli gražu nėra turizmas ir ūkis, kaip daugelis mano, o muitas, imamas iš laivų, plaukiančių pro Sueco kanalą. Antroje ir trečioje vietose – naftos gavyba ir turizmas. 
 
2. Kasmet Egiptą aplanko apie 5 mln. turistų, tai stebėtinai mažai tokį turtingą paveldą turinčiai šaliai. Pavyzdžiui, tiek pat turistų kas mėnesį atvyksta į Prancūziją. Mažas Tunisas, kuriame beveik nėra įžymybių, kasmet priima apie 8 mln. turistų. Atsiliepia tai, kad  Egiptas palyginus neseniai pastatė ant masinio atvykimo turizmo – nuo 90 – ųjų vidurio. Nuo to laiko Egipte buvo sukurtos visos sąlygos investicijoms, todėl viešbučių ir turizmo verslas dabar yra dinamiškiausiai besivystantis.

3. Sueco kanalas – 161 km ilgio ir 16,2 m gylio yra pats didžiausias pasaulyje. 1869 metais kanalas sujungė Viduržemio ir Raudonąją jūras. Nuo kanalo įkūrimo laivininkystė neveikė tik 1967 – 1975 m. laikotarpį, karo su Izraeliu metu. Beje, kitas žymus kanalas – Panamos – lygiai dvigubai trumpesnis už Sueco.

4. Asuano užtvanka – masyviausias statinys pasaulyje. Pagal panaudotos statyboms medžiagos kiekį ji 17 kartų aplenkė Didžiąją Cheopso piramidę. Užtvanka buvo pastatyta padedant Sovietų Sąjungai.

5. Nasero ežeras – didžiausias pasaulyje dirbtinis vandens telkinys. Jis susiformavo pastačius Asuano  užtvanką ir užtvindė didžiulę teritoriją Egipto pietuose ir Sudano teritorijos dalį. Ir nors statant užtvanką visi klausimai tarp dviejų kaimynų buvo suderinti, užtvanka sukėlė tam tikrą santykių tarp Egipto ir Sudano paaštrėjimą. Atskirais metais, kai Nilas būna labai patvinęs, Egiptas atsisako sumažinti vandens lygį Nasero ežere ir išgelbėti Sudaną nuo grianančiųjų potvynių.

6. Dykumoje, pusantro šimto kilometrų į pietus nuo Asuano nuo 1996 metų vyksta didžiulės statybos. Tai asmeninis prezidento Mubarako proejektas – miestas pavadinimu Toška, tapsiantis naujo žemės ūkio rajono centru. Jautri ausis atskirs šiame žodyje esančią rusišką šaknį. Iš tikrųjų, „Toška“ – tai iškreiptas žodis „точка“ (liet. „taškas“). Tolimaisiais 70 – aisiais rusų inžinieriai, dirbę Asuano užtvankos statybose, sukūrė išankstinį projektą ir pažymėjo tašką žemėlapyje, kur patogiausia pradėti statybas. Dabar projektas yra įgyvendinamas. O žodis „toška“ tapo nepaprastai popūliarus Egipte. Kaire jau atidaryta restoranų „Toška“ grandinė, gaminamos cigaretės „Toška“, atsirado netgi viešbutis tokiu pačiu pavadinimu.

7. Abu Simbelo gelbėjimas – brangiausias UNESCO projektas. Po Asuano užtvankos atidarymo pakilęs Nasero ežero vanduo turėjo užtvindyti didžiausią pasaulinės kultūros paminklą – kolosalią Ramzio II Abu Simbelo šventyklą. Remiant visai pasaulinės bendrijai, UNESCO įgyvendino savo šventyklos gelbėjimo projektą: ją supjaustė kartu su šalia esančiu kalnų masyvu ir dalimis pernešė į netoliese esančią iškilią vietą.

8. Egiptiečiai geografiškai dalija savo šalį į du regionus – Žemutinį Egiptą (Nilo delta) ir Viršutinį Egiptą (viskas, kas posroviui aukščiau nuo Kairo). Viršutinis Egiptas – tai daugiausiai atsilikę žemės ūkio rajonai. Viršutinio Egipto gyventojai, su jų kaimišku gyvenimo būdu – įvairiausių juokų ir anekdotų objektas, labai primenančių anekdotus apie čiukčias. Tokiu būdu, geriausia 1998 metų komedija – „Viršutinis egiptietis Amerikos universitete“.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,