Larimaras


Neįprastą žalsvai melsvą akmenį praeito amžiaus pradžioje rado senas bažnyčios tarnautojas Baoruko rajone. Tačiau niekas neatkreipė į radinį dėmesio. Tik 1974 metais juvelyras Migelis Mundesas, susirūpinęs, kad duktė neberanda paplūdimy gražių akmenų, išvyko į kalnus ir rado vulkaninės kilmės uolą su nežinamo mineralo telkiniais. Akmenys buvo neįprastos spalvos – turkio, kaip Karibų jūros vanduo; kai kurie pavyzdžiai iš tikrųjų priminė turkį, bet apdorodamas akmenius juvelyras suprato, kad jų struktūra žymiai kietesnė. Nusiuntė ekspertizei – ir pasirodė, kad Migelis Mundesas padarė tikrą atradimą. Larimaras – tai žydras vulkaninės kilmės pektolitas, egzistuojantis tik Dominikonų respublikoje. Pavadinimą akmuo gavo Mundeso dukters Larisos ir jūros spalvos garbei: Lar – Larisa; mar –  ispaniškai reiškia „jūra“. Europos šalių juvelyriniuose kataloguose larimarą dar vadina Atlantikos akmeniu.

Larimaro juvelyrinius dirbinius galima įsigyti visuose šalies prekybos taškuose. Akmenys įstatomi į sidabrą arba auksą ir gaunami labai efektingi dirbiniai. Dominikiečiai tikina, kad larimaras turi geros energetikos ir padeda susidoroti su stresu ir fiziniais negalavimais. 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,