ĮDOMU

Dominikietiška virtuvė

Dominikiečiai mėgsta skaniai pavalgyti, ypač vakare, kai po darbo dienos visi šeimos nariai renkasi prie stalo. Kulinarinės tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Mūsų dienas pasiekė senoviniai indėniški receptai, pavyzdžiui kasabe paplotis, Ispanijos jūrininkų valgiai (žuvis kokoso padaže) ir atvykėlių iš Afrikos maistas (įvairūs pupelių ir ir bananų patiekalai).

Tai, kad dominikietiška virtuvė labai skani, įvairialypė ir išties kreoliška, lėmė susilėjusios kulinarinės kultūros. Užuot rinkęsi delikatesus,  dominikiečiai pirmenybę teikia ryžiams su pupelėmis, mėsai, daržovių salotoms ir keptiems bananams. Desertui smaližiauja kokoso uogiene ir pieniška sriuba, pagardinta tropiniais vaisiais. Būtinai verta paragauti bananų patiekalų. Juos vartoja ne tik kaip naudingus vaisius, bet dar kepa ir troškina: mangu – troškinti žalio banano gabaliukai su bekonu, sūriu ir svogūnais; mofongo – tiršta bananų tyrė mėsos sultinio pagrindu; arba pastelon de platanos – bananų pyragas su faršu. Iš sriubų vertėtų paragauti sancocho – tirštos  tradiciškos ispaniškos sriubos, bet į kurią dar pridėta dominikietiškų daržovių ir 7 mėsos rūšių; pupelių sriubos – tyrė habichuelas guisidas ir nepamirštamos asopao de mariscos – tirštos ryžių sriubos su jūros produktais.

Per šventes ir Naujuosius metus dominikiečiai teikia pirmenybę kiaulienai arba ožienai. Jie troškina mėsą raudonajame vyne pridedami aštrių specijų, svogūnų ir česnakų. Toks patiekalas vadinasi Chivo a la Diabla. Jį valgo su baltais ryžiais arba į bulves panašiais dominikietiškais šakniavaisiais.

Nepaisant to, kad Dominikos respublika skalaujama jūros, kad ir kaip būtų keista, jos jūros virtuvė subtilumu nepasižymi. Žuvis, lobsteriai, krevetės, krabai ir kita vartojami labai paprasta forma, a la parilla, t. y. kepami grilyje. Paragaukite lambi specialiame padaže, tai tikras dominikietiškas jūros patiekalas.

Iš gėrimų mėgstamos šviežiai išspaustos sultys arba vaisiniai kokteiliai su romu. Siūlome paragauti „Banana – Mama“ ir „Koko – Loko“ kokteilius, kuriuos dominikiečiai laiko savo išradimu. O valgį dominikietis būtinai pabaigia aromatiškos kavos puodeliu.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,