Albena

Аlbena – nedidukas jaukus miestelis, kurį galima tiesiog pavadinti specializuotu kurortiniu. Taip buvo sumanyta dar prieš 40 metų, planinės socialistinės ekonomikos metu. Kurortas buvo statomas pagal bendrą projektą. Architektai, apskaičiuodami to laiko ekonomines realijas, pasistengė sukurti maksimaliai į turistą orientuotą miestą.

Albenos paplūdimių ilgis – apie penkis kilometrus ir visą jį sudaro plati minkšto, švaraus smėlio, tolygiai nueinančio į jūrą be staigių gylio pakitimų, juosta. Gana nuolaidus dugnas šioje Juodosios jūros vietoje sąlygoja gerą vandens įšilimą, kurios temperatūra vasarą siekia iki 24 – 26 laipsnių.
Paplūdimiai Albenoje visiškai nemokami, tačiau nepaisant to, municipalinė valdžia skiria daug jėgų, kad išlaikytų juos švarius ir tvarkingus.

XX amžiaus paskutinio dešimtmečio ribose visas Albenos turistinis kompleksas buvo privatizuotas, beje, tai buvo padaryta ypač demokratiškai ir civilizuotai. Viešbučiai nebuvo „plėšiami“ didelių viršininkų kabinetuose, o civilizuotai išstatyti atviroms deryboms. Rezultatas pranoko visus lūkesčius.

Šiandien Albenoje apie 40 viešbučių (nuo 2 iki 5 žvaigždučių), dauguma jų buvo rekonstruoti ir dabar juose siūlomas pats šiuolaikiškiausias aptarnavimas. Kazino, diskotekos, restoranai ir barai – visi šie pramoginio poilsio atributai siūlomi Albenos kurorte.

Visa Bulgarija ir konkrečiai, Albena, ypač tinkamos vaikų poilsiui (tai taip pat sovietų palikimas). Vaikų darželiai ir klubai, daugybė vaikiškų atrakcionų (kartingas, riedlentės mokykla, šaudykla, vandens kalneliai, vandens kartingas ir mini golfas, mini geležinkėlis, tiras šaudyti iš lanko, vaikų diskotekos, valtys, vaikų klubas, mini traukinukai, video žaidimai boulingo salėje). Ir svarbiausia saugumui – nuolaidus priėjimas prie vandens ir tai, kad nėra srovių.

Albenoje yra tikra jodinėjimo mokykla, yra suaugusiųjų ir vaikų mokymo skyriai. Kasdien organizuojami pasijodinėjimai, o baigus mokyklą išduodami atitinkami diplomai.

Albenos kurortas įtrauktas į švariausių pasaulio kurortų sąrašą. Neabejotinos įtakos tam turėjo netoli kurorto esantis Baltato draustinis, kurį akylai prižiūri valstybė.

Kurorto geografinė padėtis labai patogi: kad nuvyktum į ekskursiją po Varną, tereikia pavažiuoti 30 kilometrų, Balčiką išvis galima pasiekti pėsčiomis, iki oro uosto – mažiau nei valanda kelio.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,

Viešbučiai

*****
****
****
****
****
****
***
***
***
***
COM 3*  
***
***
NONA 3*  
***
ALTHEA 3*  
***
OASIS 3*  
***
ORLOV 3*  
***
**
KARDAM 2*  
**
LORA 2*