ROŽIŲ SLĖNIS (arčiausia iš Varnos)

Rožių slėnis esantis prie Kazanlyko miesto – vienas stambiausių rožių aliejaus gamintojų. Rožė – gėlių karalienė ir vienas iš Bulgarijos simbolių. Ši gėlė buvo atvežta čia iš Indijos, praėjusi kelią pro Persiją, Siriją ir Turkiją. Šias gėles bulgarų tauta augino amžiais, rinko jos žiedlapius ir traukė iš jų dieviškąjį ekstraktą – rožių eterio aliejų. Rožė - puiki žemės dovana, plačiai naudojama parfumerijoje, farmacijoje bei maisto pramonėje.

Rožių slėnis – toli gražu ne geografinis srities pavadinimas, o sąvoka, siejama su vieta, kurioje auga bulgariškos rožės, iš kurių gaunamas kvapnus aliejus. Dirva, klimatas ir oro sąlygos šioje srityje palankūs auginti ir kultivuoti šias nuostabias gėles. Oro drėgmė, padidėjęs debesuotumas ir gausūs krituliai gegužės ir birželio mėnesiais – visa tai daugeliu atžvilgių padeda prailginti žydėjimo laikotarpį ir nuslopinti kvapniųjų komponentų išgaravimą, tokiu būdu didinant gaminamo eterinio aliejaus kiekį ir ir gerinant jo kokybę.

Pasodintos rožės sulapoja apie kovo 10–ąją, kai oro temperatūra viršija 5C. Gėlės renkamos apie mėnesį – nuo gegužės 20–osios iki birželio 20–osios, bet daug kas priklauso nuo oro sąlygų. Žiedlapiai renkami kasryt nuo 5 iki 9–10 val. Svarbiausias rožių aliejaus gaminimo iš bulgariškų rožių technologijos savitumas – dvigunas distiliavimas. Bulgariško rožių aliejaus kokybė pripažinta visame pasaulyje ir neturi konkurencijos.

Gamta, išrinkusi sodriausias ir ryškiausias savo palitros spalvas Rožių slėniui sukurti, kurio grožis ir spalvų įvairovė yra unikalūs, tartum skleidžia pasauliui savo stebuklą, o dieviškas aromatas primena rojaus sodus. Jeigu jums nors akimirkai pavyktų atitrūkti nuo šių baltų, rausvų ir raudonų gėlių spalvų šėlsmo, jūs galėtute ore pajusti švelnų lavandos ir mėtos kvapą. Kiekvieną pavasarį, gegužės mėnesį, kai Tiglavo viršūnė vis dar padengta sniegu, šiame slėnyje žydi rožės. Įspūdingas reginys verčia jus įsivaizduoti, kad visas pasaulis aplink virto rožių jūra. Ar esate kada nors pabudę nuo milijonų rožių šlamesio, kurios skleidžia pumpurus, kad pasveikintų kylančią saulę? Tas, kas kada nors buvo slėnyje tokiomis nuostabiomis akimirkomis, jau niekada nebepamirš jų. Atvykite į rožių karalystę birželio 1–ąją, Rožių festivalio metu. Kvapnių gėlių rinkimas tradiciškai lydimas dainomis. Netgi šiandien galima išgirsti linksmas gėlių rinkėjų  (lieknų juodaakių merginų, pasipuošusių nacionaliniais apdarais) melodijas.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,