MELNIKAS

Bulgarijoje daugybė nedidelių ir jaukių istorinės reikšmės miestų. Vienas jų – Melnikas, esantis pietvakarinėje Balkanų kalnų dalyje. Būtent čia rasite Žymias Melniko piramides – stačias, įmantrios formos, klintinės uolas – viena iš gamtinių Bulgarijos vietos ypatybių. Melnikas taip pat yra vienas žymiausių Bulgarijos miestų, susijusių su vyno gamyba. Neįtikėtinos kokybės vynas buvo toks tirštas, jog jį galima buvo nešioti audinyje, jį gamino būtent čia, o jo prikrauti karavanai siekdavo Ispaniją. Melnike pagamintas vynas su „Cabernet Sauvignon“ ir „Merlot“ prekės ženklais eksportuojamas į daugelį pasaulio šalių ir labai aukštai vertinamas.

Bulgarų liaudies menas apdainuoja vyną ir vyno darybos, gamtos ir neribotų linksmybių dievo Dionizo kultą. Šio kulto garbinimas gavo tokį mastą, kad prieita iki to, kad vienas bulgarų chanų išleido įstatymą, liepiantį panaikinti girtuoklystę ir iškirsti vynuogynus!

Šiandien Melnike galima pamatyti didžiausias vyno statines, kurios, tarp kitko, įstatytos į uolą.  Melniko apylinkėse yra Roženo vienuolynas. Netoliese išsidėsčiusios „Milniškite piramidi“smėlio uolos – viena iš gamtinių Bulgarijos ypatybių.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,