AKMENINIS MIŠKAS (arčiausia iš Varnos)

Vaizdinga apyrubė „Pobiti kamen“ (sudaužyti akmenys) yra 18 km nuo Varnos ir užima 50 kv. km plotą. Ją galima pasiekti autostrada važiuojant Šumeno kryptimi. Čia, mažoje smėlio dykumoje, yra nuostabus gamtinis susidarymas – „akmeninis miškas“. Įvairios įmantrių formų akmenų kolonos iš smiltainio, rastos čia XIX amžiuje, yra 6 metrų aukščio ir 2 metrų skersmens. Kai kurios iš jų – kiauravidurės. Tai vienintelės Europoje tokiu būdu sudarytos uolienos. Įdomiausių pavyzdžių esama toliau nuo plento ir juos galima pasiekti pėsčiomis. Šių paslaptingų susidarymų kilmė buvo aiškinama įvairiai. Dėl nuostabiai lygaus paviršiaus pirma buvo manyta, kad tai senovės šventyklos, sukūrtos žmogaus. Tačiau iš tikrųjų tai dideli stalaktitai, susidarę dėl miniralizuoto vandens lašų, besisunkiančių iš šiuo metu išnykusių tektoninių plyšių kalkinio akmens sluoksnyje. Vėliau, veikiant vėjo erozijai ir susidarė šis fantastiškas akmeninis miškas.

Įdomiausia vieta akmeniniame miške – energetinis ratas. Jis pažymėtas smulkiais akmenimis, o jo centre – neaukšta kolona. Pasak padavimo, jeigu apglėbsi šią koloną, atsikratysi neigiamos energijos krūvio. Tai patvirtina tas faktas, kad vieno metro spinduliu nuo šio rato neveikia nei fotoaparatai, nei mobilūs telefonai.


Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,