NESEBRAS (arčiausia iš Burgaso)

Nesebras – viena labiausiai lankomų vietų Bulgarijos pakrantėje. Šis jaukus ir tam tikru požiūriu pasakiškas miestelis, esantis šiauriau nuo Burgaso, yra išsidėstęs 850 m ilgio ir 300 km pločio uolėtoje saloje, sujungtoje su pakrante siauru žemės ruožu. Įvažiuojant į Nesebrą svečius pasitinka žavus senas malūnas. Akmenimis grįstos gatvės, gerai išsilaikiusios viduramžių bažnyčios ir XIX a. mediniai statiniai teikia šiam miestui ypatingo žavesio. Šiandien Nesebras įtrauktas į pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Nuo 1983 m. jis globojamas JUNESCO, o 1956 m. Nesebras buvo paskelbtas miestu – muziejumi. 
 
II a pr. Kr. mažyčiame, Juodosios jūros skalaujame pusiasalyje frakiečiai įkūrė gyvenvietę, kurią 72 m. pr. Kr. užkariavo romėnai. Ši gyvenvietė, anais laikais vadinta Mesembrija, greitai virto svarbiu prekybos punktu. 680 metais jis buvo iškeltas iki vyskupinio miesto rango ir kaipmat papuolė į politikos gniaužtus. Valdovai čia keitėsi dažnai ir greitai: miestą valgyti norėjo ir Bizantijos imperatorius, ir Bulgarijos kunigaikščiai. 811 metais Mesembriją užgrobė Bulgarijos chanas Krumas, kuris ir davė miestui Nesebro pavadinimą.
Vis dėlto aukščiausio pakilimo laikotarpį jis išgyveno bulgarų valdymo laikais. Kunigaikščiai čia statė šventyklas, kurios dydžiu pralenkdavo ankstesnius bizantiškus statinius .

Kažkada miesto kraštovaizdį sudarė 40 sakralinių pastatų, apie ketvirtį jų liko kitoms kartoms tik  griuvėsių pavidalu. Nesebro bažnyčios – tai įspūdinga akmenų kronika, dėl to, kad joje atvaizduota audringa šalies istorija, šalies, kurią vėlyvaisiais Viduramžiais 500 metų valdė osmanai.

Trumpiausias kelias į Bulgarijos istoriją eina pro senovinius rytinius Nesebro vartus, su dviem penkiakampiais bokštais. Prajėjęs šį galingą statinį, lankytojas atsiduria skersgatvių labirinte, kur, atrodo, sustojo laikas. Virš galingų žemutinių aukšų mūrinių sienų (kadaise buvusių vyno rūsių ir pogrindžių) iškyla mediniai antstatai: gyvenamosios patalpos, balkonai, stogai, papuošti išdrožinėtais raštais ir reljefais. Šie kresni, susiglaudę namai, esantys  Nesebre, mieste prie Juodosios jūros, iškentė visų epochų audras. Kartu su dešimtimis miesto bažnyčiomis jie laikomi išskirtiniais Bulgarijos kultūros paminklais.

Senos šio vaizdingo miestelio Bažnyčios – vienos gražiausių apylinkėse, jos sudaro įmantų slaviškos ir graikiškos architektūros tradicijų mišinį. Keturios iš jų paverstos meno galerijomis ir yra atviros lankytojams. O veikianti „Šventoji Dievo Motina“ yra žinoma joje esančiu stebuklingu paveikslu. Kasmet rugpjūtį Šventosios Mergelės šventės išvakarėse tikintys praleidžia šioje bažnyčioje naktį tikėdamiesi išgyti nuo ligų. 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,