Kelionė į BRAZILIJĄ

Kelionės į Braziliją

Viena žavingiausių pasaulio vietų – Brazilija – Pietų Amerikos gražuolė, jaudinantys raudonaisiais akmenimis nusėti kanjonų kraštovaizdžiai, triukšmingi kriokliai ir idiliškos svajonių salelės, kerinti augalija ir gyvūnija... Tai šalis, kurios pakrantės nubarstytos puriu baltu smėliu, driekiasi tankios atogrąžų džiunglės, o pripildyti miestai juda sambos ritmu.  Patys brazilai dažnai sako, jog gyvena ne šalyje, o žemyne.

Ir nieko čia keisto – žemyninė Brazilijos dalis yra didesnė JAV (neįskaitant Aliaskos); kelionė nuo Brazilijos rytuose esančios Resifės iki vakarinės sienos su Peru, užtrunka daugiau nei iš Londono į Maskvą, o atstumas tarp šiaurinės ir pietinės dalių panašus kaip nuo Niujorko iki Los Andželo.


Rio karnavalas
Kas gi negirdėjo apie Rio De Žaneiro karnavalą? Juk tai geriausias, linksmiausias ir įspūdingiausias vakarėlis, džiuginantis gyventojus ir svečius nuotaikinga muzika, ugningais šokiais, spalvomis tviskančiais kostiumais į kurį ir Jūs kviečiami. Šešias dienas trunkanti sambos garsų, šokių ir spalvų šventė pritraukianti daugiau nei 80 000 žiūrovų. Tai neįtikėtinas gyvenimo nuotykis, kuris išliks visam gyvenimui. Tad nedvejokite, atsipalaiduokite ir pasinerkite į Braziliškas linksmybes.

Futbolas
Braziliško futbolo istorija šalyje prasidėjo dar XIX a., kai dvasininkai surengė mokinių varžybas, o 1950 m. atsirado pirmos profesionalios komandos, kurios iki šių dienų stebina savo entuziazmu šiam sportui ir pasiekimais. Brazilija net 5 kartus yra tapusi pasaulio čempione ir išaugino visame pasaulyje žinomus futbolininkus kaip Garinča, Pele, Romario, Kaka, Ronaldo, Ronaldinjo. Futbolas taip brazilams įaugęs į kraują, kad teigiama jog tai antroji religija. Beveik visur šalyje žaidžiamas futbolas at tai būtų gatvė, ar dulkėtas laukas ar stadionas. Jei esate futbolo entuziastas, nedvejokite, kelionė į Braziliją leis iš arčiau prisiliesti prie legendų, pažinti futbolu alsuojančią šalį, apsilankyti garsiajame Rio Marakanos stadione.

Gatvės menas
Brazilija — tai gatvės meno centras, o gatvės menas čia gerbiamas, menininkai jaučiasi saugūs. Tai prasidėjo nuo trylikamečių berniukų brolių Osgemeos prieš 25 metus, kurie dabar yra garsūs visame pasaulyje. Spalvingi piešiniai ant pastatų ir žavi ir kartais prajuokina. Nepraleiskite progos pasigrožėti šių menininkų darbais.

Kristaus Atpirkėjo statula
38 metrų aukščio Kristaus Atpirkėjo statula ant Korkovado kalno Rio de Žaneire yra ne tik miesto, bet ir visos šalies simbolis, nes lėšomis prisidėjo ne tik valdžia ir bažnyčia, bet ir visi Rio gyventojai. Idėja kilo šventikui, o ją įgyvendinti ėmėsi dailininkas ir architektas. Statyba užtruko 9 metus. Pasigrožėti statula ir vaizdu miestą kasmet susirenka milijonai žmonių. Kristaus Atpirkėjo statula išrinkta vienu iš naujųjų pasaulio stebuklų.

Muzika ir šokiai
Brazilija visame pasaulyje garsėja savo muzika. O garsiausi muzikos ritmai yra Samba, Bossa Nova, Caipira, kurie skamba visoje šalyje. Samba yra kilusi iš Afrikos ir Europos, gimusi XIX-XX a. pradžioje Rio De Žaneire vergų tarpe, tačiau sugebėjo užkariauti ir kitus socialinius sluoksnius ir suklestėti. Tai viena populiariausių Brazilijos kultūros išraiškų, šalies nacionalinės tapatybės simbolis. Nemažą įtaką samba padarė kitoms muzikos formoms. Iphan Samba yra netgi Brazilijos kultūros paveldas, saugomas UNESCO.

Paplūdimiai
Brazilija turtinga puikiais paplūdimiais, kurie yra vieni iš geriausių pasaulyje, nes čia palankios oro sąlygos visus metus ir tai pritraukia turistus iš viso pasaulio. Šalyje yra daugiau nei 2000 paplūdimių pakrantės ruožas ir daugiau nei 1000 salų išsidėsčiusių Atlanto vandenyne. Brazilijos paplūdimiai pasižymi puikiu baltu smėliu, palmėmis, skaidriu vandeniu, vandens pramogų gausa, nuostabiais barais ir naktiniais klubais. Geriausi Brazilijos paplūdimiai – tai Alter do Chao, Pará, Praia do Toque, Alagoas ir Caraiva, Cabo Frio. Rio de Žaneire paplūdimiai driekiasi kiek tik akys užmato, miestas apsuptas įlankų su salelėmis. Žymiausi jų yra Kopakobana ir Ipanema, kur žmonės žaidžia tinklinį, deginasi, linksminasi ir nuolat skamba sambos ritmas, vyksta masiniai renginiai, teminiai vakarėliai. Gausu naktinių klubų ir kazino. Fortalenzos paplūdimiai skirti ir naktinių pramogų gerbėjams ir mėgstantiems ramesnį poilsį. Natalio lankytojus sužavi platūs paplūdimiai, kopos, koralų rifai. Natalio miesto pakrantėje yra 6 puikūs paplūdimiai. Resifės pakrantėje tęsiasi 180 kilometrų ilgio paplūdimiai, natūralūs baseinai, rifai. Yra ir laukinių nepaliestų paplūdimių. Aplink Ilha grande salą driekiasi puikūs paplūdimiai. Santos miesto pakrantėje driekiasi 4 puikūs paplūdimiai. Salvadoro taip pat nuostabūs smėlėti paplūdimiai. Jericoacoara paplūdimiai žinomi dėl banglenčių sporto, jodinėjimo arkliais ir ekskursijų kopose. Santa Katarina saloje, Florianopolio miestelyje yra keliasdešimt puikių paplūdimių, smėlio kopų ir kalnų. Kokį paplūdimų bepasirinktumėte, vis vien jie yra tarp geriausių pasaulyje.

Žmonės ir kultūra
Brazilijos kultūrai įtaką darė portugalai, vietiniai indėnai, afrikiečiai, imigrantai iš kitų Europos ir Azijos šalių. Tokia gausi etninių grupių įvairovė suformavo labai unikalią kultūrą, kurioje gimė daug nuostabių dalykų, tokių kaip ritminė muzika (samba, bosanova, lambada), šokiai (samba, kapoeira). O patys brazilai yra emocingi, šilti, draugiški, mylintys gyvenimą ir linksmybes. Jiems nereikia progos linksmintis, jie gyvena tik šiuo momentu. Kuo ilgiau keliausite po Braziliją, tuo daugiau savyje atrasite gyvenimo džiaugsmo, linksmybių dvasios.

Miestai
Ši egzotiška valstybė gali pasigirti ir senoviniais miestais, ir išvystytais didmiesčiais, kuriuose virte verda spalvingas gyvenimas, pulsuoja muzikos ritmas. Itin patraukli Brazilijos architektūra, kurioje tarsi įšaldyti kolonijiniai miestai. Žymiausias Brazilijos miestas ir uostas be abejo yra Rio de Žaneiras. Tai antras pagal dydį miestas, talpinantis daugiau nei 10 mln. gyventojų. Miestą garsina kasmetinis sambos karnavalas, platūs smėlio paplūdimiai, Kristaus atpirkėjo statula, beprotiškos linksmybės, aukšti žali kalnai, dangoraižių eilės palei jūrą ir favelos. Nuo daugybės Rio kalvų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Labai gražūs Santa Teresa ir Lapa rajonai su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir pastelinių spalvų namais. Salvadoro miestas garsėja ne tik gražiu kolonijinės architektūros senamiesčiu, bet ir nusiskalstamumu. Porto Alegras - modernus, tvarkingas miestas. Įdomus centrinis miesto turgus (Mercado Publico), kuriame parduodama vietinių skanumynų, veikia daug puikių kavinių ir restoranų ir kartais vyksta kultūriniai renginiai. Šalies sostinė - Brazilija, laikoma vienu gražiausių miestų pasaulyje. Ji sukurta pagal geriausio pasaulyje architekto Oscaro Niemeyeros projektą ir iš paukščio skrydžio primena lėktuvą. Miestą supa dirtinis Pantanalo ežeras. Tai kultūrinis šalies centras, labai žalias su gausybe pramogų centrų. Didžiausias Brazilijos miestas – San Paulas. Čia vyksta daug parodų, mugių, įvairių renginių. Mieste yra italų, japonų, arabų lietuvių kvartalus. Taip pat mieste nemažai teatrų, kino teatrų, muziejų, barų ir restoranų. Tai tikras gurmanų rojus. Florianapolis – nuostabus miestas-sala, puikus tradicijų ir modernizmo derinys. Iš visų pusių miestą juosia tpaplūdimiai, o krantines nusėtos prabangiais viešbučiais. Kuritiba – ekologiškas miestas, žinomas inovatyvia viešojo transporto sistema. Jį supa 26 parkai ir tankūs miškai, ir yra švariausias  miestas. Fortaleza, esanti šiaurės rytų Brazilijoje, yra puikus miestas, kuriame visus metus vyrauja tropinis klimatas. Čia driekiasi 25 km nuostabių paplūdimių. Mėgstamas banglentininkų.

Gamta ir gyvūnija
Gamta Brazilijoje neįtikėtinai graži: akį traukiantys peizažai, didingi miškai, puikūs paplūdimiai, 62 nacionaliniai parkai. Žymiausi gamtos stebuklai, traukiantys milijonus turistų – tai ilgiausia pasaulyje Amazonės upė, Amazonės atogrąžų miškai ir Igvasu kriokliai. O gyvūnijos įvairovė tiesiog pribloškianti. Čia yra paukščių, žinduolių, amfibijų ir roplių daugiau nei kur kitur žemėje. Išskirtinė vieta, kurioje iš arti galima stebėti tokius gyvūnus kaip didžiosios katės, anakondos, kaimanai, laukinės katės, Tukanai, piranijos, varlės – tai didžiausi pasaulyje Pantanalio pelkynai. Daugiau nei trečdalis pasaulio gyvūnų rūšių gyvena Amazonėje, įskaitant ir 3000 žuvų rūšių. Tižukos tropinis miškas, esantis Rio de Žaneire, yra didžiausias toks miesto miškas. Amazonės baseino šiaurinėje pusėje išsidėsčiusi kalnų grandinė – Gvianos kalnynas, kurį sudaro trys viršukalnės. O prie sienos su Venesuela stūkso aukščiausias Brazilijos taškas – Pika da Neblina kalnas. Visa tai tiesiog reikia pamatyti savomis akimis.

Amazonės Atogražų miškai
Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai driekiasi per kelias Pietų Amerikos valstybes, tačiau didžioji dalis yra Brazilijoje. Jie užima 2700000 kvadratinių mylių, kuriuose gausu vabzdžių, gyvūnų ir augalų rūšių. Čia teka ilgiausia pasaulyje upė – Amazonė, gyvena 1000 paukščių rūšių, apie 3000 žinduolių rūšių, apie 480 roplių ir kitokių gyvūnų rūšių. Čia auga vienos didžiausių gėlių – gigantiškos viktorijos, aukščiausi medžiai – tikrieji kapokmedžiai yra nacionalinis Brazilijos simbolis. Taip pat džiunglėse gyvena kaimanai, anakondos, smaugliai, piranijos, nuodingosios varlės, papūgos, kolibriai, raudonieji ibiai, jaguarai, pumos, tapyrai, tinginiai, šarvuočiai, beždžionės, gėlųjų vandenų delfinai. Rekomenduojama apsilankyti ir patirti šį unikalų gamtos kampelį. 

Igvasu kriokliai
Igvasu kriokliai – tai vienas iš unikaliausių ir žaviausių gamtos vaizdų jungiančių Braziliją ir Argentiną, tad norint apžiūrėti šį stebuklą gali tekti aplankyti ir dvi valstybes. 2011 m. šie kriokliai įrašyti į naujų pasaulio stebuklų sąrašą. Tai 275 kriokliai krentantys į Iguazu upę iš 3 km aukščio. Krioklys ir nacionaliniai parkai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai neabejotinai įspūdingiausia vieta, kurią būtina aplankyti kelionės į Brazilija metu.

Lencois Maranhenses nacionalinis parkas
Lencois Maranhenses nacionalinis parkas, esantis šiaurės rytinėje šalies dalyje pasižymi unikaliu kraštovaizdžiu. Jo plotis yra 150 kv. km ir jo visą teritoriją dengia balto smėlio kopos, kuriose nėra jokios augalijos, o kopų įdaubose žėri nuostabūs ir gilūs ežerai, kuriuose galima išsimaudyti. Vaizdas tiesiog neįtikėtinas kokio nepamatysite niekur kitur, tik šioje Brazilijos vietoje. 

Maistas
Brazilijos virtuvei įtakos turėjo Indijos, Portugalijos ir Afrikos kultūros. Brazilijoje yra įvairių šalių virtuvių, tačiau populiariausios italų ir japonų. San Paulas yra tituluojamas gastronominiu pasaulio centru, o porcijų dydis restoranuose stebina. Šalyje yra trijų rūšių restoranai: tradiciniai, kuriuose patiekiamas portugališkas, afrikietiškas ir prancūziškas maistas, sveriamo maisto restoranai, kur gaunamas talonėlis ir galima rinktis salotos ir mėsos patiekalus, kurie kainuoja vienodai ir čiūraskerijos, kur už nustatytą kainą galima įsidėti salotų ir šaltų užkandžių, o vėliau padavėjai Jums pasiūlys daugiau nei 20 rūšių mėsos gabaliukų. Brazilų nacionalinis patiekalas (Frijoada completa) gaminamas iš ryžių, juodųjų pupelių, dešros, jaučio liežuvio. Taip pat populiarūs žuvies ragu, ant iešmo kepta mėsa, įdaryta žąsis, pupelių piurė su manijoko miltais, riešutų sriuba, žalių kukurūzų sriuba, pyragas su vištienos įdaru. Be galo skanus ir populiarus Amazonės vaisių gėrimas (Guarana). Neapsieinama ir be žuvies bei jūros gėrybių.

Kava
Brazilijoje yra daug kavos, todėl šalis dar vadinama „kavos imperija“. Čia pati skaniausia ir geriausia pasaulyje kava, pasižyminti savo kokybe ir išskirtiniu skoniu. Būtent Brazilijoje užauginama trečdalis visos pasaulio kavos ir suvartojama daugiausiai kavos vienam gyventojui. Viešiedami Brazilijoje pasimėgaukite puodeliu gardžios braziliškos kavos.

Oras
Beveik visoje Brazilijoje oras gana šiltas visus metus ir palankus turizmui. Vasaros tęsiasi nuo sausio iki kovo ir tai puikus laikas kelionei į Braziliją tiems, kurie nori pabėgti nuo šalčio ir žiemos tamsos. O kur dar žydras dangus, balto smėlio nesibaigiantys paplūdimiai, linksmybės. Amazonės žemumoje vidutinė oro temperatūra - +27 C, Atlanto vandenyno pakrantėje vidutinė oro temperatūra  +26 –27 C, kalnuose maždaug +22 C.

UNESCO paveldas
Brazilija vilioja istorijos ir kultūros mylėtojus pateikdama jiems nemažą paveldo sąrašą: Oro Preto istorinis miestas, Olindos miesto istorinis centras, Bahijos Salvadoro istorinis centras, Kongonjaso Gerojo Jėzaus šventykla, Igvasu nacionalinis parkas, šalies sostinė Brazilija, Sera da Kapivaros nacionalinis parkas, San Luiso istorinis centras, Atlanto miškų pietryčių rezervatai, Atradimų kranto Atlanto miškų rezervatai, Diamantinos miesto istorinis centras, Centrinės Amazonijos kompleksas, Pantanalis, Brazilijos Atlanto salos: Fernando de Noronija ir Rokos atolas, Šapada dos Veadeiroso nacionalinis parkas ir Emaso nacionalinis parkas, Gojaso miesto istorinis centras, Šv. Pranciškaus aikštė San Kristovano mieste, Rio De Ženeiras ir Kariokos kraštovaizdis.

Kelionei į Braziliją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Braziliją viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Braziliją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama skiepytis nuo Geltonojo drugio, Hepatito A ir B, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>    

Kaina  4500 Lt/1303,29 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Kelionė į Braziliją - pažintinė programa (5 nakv.) ir poilsis (5 nakv.) Rio de Žaneire!
Transport:
Fly
Kaina  10440 Lt/3023,63 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Rio de Žaneiras (3 nakv.) – Igvasu krioklys (3 nakv.) – Manausas, Amazonija (2 nakv.) – poilsis Buzios (2 nakv.)
Transport:
Fly
Kaina  7230 Lt/2093,95 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Rio de Žaneiras (3 nakv.) – Igvasu krioklys (2 nakv.) – poilsis Buzios (4 nakv.)
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,