Kelionė į Armėniją: Klasikinė Armėnija

Jerevanas - Ečmiadzinas – Zvartnoc - Sergėjaus Paradžanovo muziejus – Gechard –Garni - Aštarak – Оšakan – Sagmosavank – Amberd tvirtovė - Sevanas – Diližanas – Gošavank - Vanadzoras -Kobair - Achpat - Sanain - konjako gamyklą "Ararat" - Cicernakaberd - Chor Virap – Noravank – Džermuk - Jerevanas

1 diena. Jerevanas

Anksti ryte atvykimas į Jerevaną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje ir poilsis. Apžvalginė ekskursija po miestą: parlamento pastatas, nacionalinė akademija, Maštoco prospektas, operos ir baleto rūmai. Unikalios senųjų rankraščių saugyklos Matenadaran aplankymas. Jerevano širdis - Respublikos aikštė, monumentas „Motina Armėnija“. Pamatysime kultūrinį – architektūrinį kompleksą – „Kaskadas“, Šv. Grigorijaus Lusavoričio soborą, geležinkelio stoties pastatą, paminklą „Sasuncjos Davidui“. 


 
Tradicinė vakarienė.
Nakvynė viešbutyje Jerevane.

2 diena . Ečmiadzinas – Zvartnoc

Pp pusryčių kelionė į Ečmiadziną. Ečmiadzinas - ketvirta Armėnijos sostinė ir dvasingumo centras, pasitinka svečius armėniškos architektūros perlu – Šventosios Ripsimė bažnyčia (618 m.).

 
                
Pravažiuodami pagrindinę Ečmiadzino aikštę artėjame prie pagrindinės visų armėnų šventyklos ir pirmosios pasaulyje Katedros – Ečmiadzin, išvertus iš armėnų kalbos reiškia „nusileido Viengimis“, Viešpats nurodė būsimos šventovės statybų vietą per pirmojo Armėnijos Katolikoso (Patriarcho), Šv. Grigorijaus Lusavoričio (Švietėjo) viziją. Ečmiadzino muziejuje saugomos unikalios visuotinos krikščioniškos reikšmės relikvijos: pradedant Nojaus Laivo nuolauža, baigiant Viešpaties erškėčių vainiku, taip pat daugelio Apaštalų ir šventųjų palaikai. Jeigu tą dieną muziejus bus atidarytas, aplankyti jį – būtina. 

Išvažiavus iš Ečmiadzino – grandiozinių Šv. Grigorijaus bažnyčios griuvėsių aplankymas. Dauguma žmonių pažįsta šią šventyklą kaip Zvartnoc (Nemiegančių Jėgų šventovė). Pastatytas VII amžiuje katolikoso Nersesio Statytojo, Zvartnoc buvo drąsus ir unikalus kūrinys savo laikui dėl apvalios šventyklos formos ir 54 metrų sienų aukščio. Subtilūs bareljefai puošė jos sienas, kurių fragmentai gerai išsilaikė.

Šventovės teritorijoje įsikūrė ištisas religinių ir ūkinių pastatų miestelis – vienuolių celės, pirtis, biblioteka, patriarcho rūmai, pastatas, kuriame spaudžiamas vynas, šulinys. Grįžimas į Jerevaną. „Vernisaž“  suvenyrų turgus lankymas. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

3 diena.  Sergėjaus Paradžanovo muziejus – Gechard –Garni

Pusryčiai. Unikalaus Sergėjaus Paradžanovo muziejaus aplankymas. Ekskursija prie pagoniškos šventyklos Garni (77 m.), vienintelė visame regione iki mūsų dienų likusi helenistinė šventovė. Ji stovi ant vaizdingo tarpeklio krašto. Netoli jo įsikūrė žymus uolose esantis Gechardo vienuolynas, kurį sudaro didelė ant žemės paviršiaus stovinti bažnyčia ir trys uolose iškastos cerkvės. Apylinkėse šimtai natūralių ir dirbtinių uolų.

Gecharde daugelį metų buvo saugoma Šventa ietis, kuria buvo persmeigtas Kristaus kūnas ant kryžiaus (Gechard ietis). Šiuo metu Šventa Ietis saugoma Ečmiadzino muziejuje.

 

Grįžimas į Jerevaną. „Vernisaž“ suvenyrų turgus lankymas. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

4 diena.  Aštarak – Оšakan – Sagmosavank – Amberd tvirtovė

Po pusryčių – išvyka prie Šv. Mesropo Maštoco, armėnų abėcėlės autoriaus, laidojimo rūsio, esančio Ošakan kaime. Armėniškų raidžių alėja: unikali kiekviena abėcėlės raidė padaryta iš tufo, turtingai papuošta raižyba ir bareljefais. Laidojimo rūsys priskiriamas V amžiui, o bažnyčia įkurta ties kripta jau XVII amžiuje.
        
 
                   
Vėliau vyksime į Aštaraką. Nedidelis, soduose skęstantis miestas – viena seniausių Armėnijos teritorijos gyvenviečių. Aplankysime Karmravor cerkve (VII a.) ir pamatysime ant vieno gražiausių Armėnijos kanjonų  krašto stovintį Sagmosavank vienuolyną. Vėliau važiosime prie rūsčios Amberd tvirtovės (VII-XIII a.) Aragac kalno papėdėje. Grįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Sevanas – Diližanas – Gošavank

Po pusryčių dviem dienom paliksime Jerevaną ir vyksime prie Sevano ežero, vieno gražiausių ir didžiausių kalnų ežerų pasaulyje. Apžiūrėsime Sevano vienuolyną pusiasalyje (IX a.) ir papietausime restorane ant ežero kranto.

Papietavę keliausime į Diližaną. Palikus Sevaną ir pravažiavus 2 km. tunelį, papulsime į neprieinamus Diližano kurorto miškus. Diližanas - garsus kurortas, žinomas dėl jo gydomojo oro, turtingo ozono ir prisodrinto pušynų aromato. Dar 9 a. Tbilisi ir Jerevano aukštuomenė pamėgo šį kurortą, kaip vieną geriausių poilsio vietų Kaukaze.
Sovietų laikais Diližane buvo įkurtos pirmos profilaktinės gydyklos. Diližane aplankysime etnografinę gatvelę.


Paskutiniaisiais metais Diližanas, kaip ir visa Armėnija, išgyveno gilią krizę, ir tik 21 a., miestas pradėjo plėsti turizmo infrastruktūrą. 2006 m. buvo pradėta įgyvendinti miesto rekonstrukcijos valst. programa ir ateityje planuojama paversti Diližaną regioniniu finansiniu centru ir patraukliu kurortu poilsiautojams iš viso pasaulio.
Gošavank vienuolyno lankymas, Goš gyvenvietėje. Nakvynė viešbutyje Diližane.

6 diena.  Poilsis Diližane

Pusryčiai. Poilsis prie Parz Lič ežero, miško tankumoje. Už papildomą mok. galėsite pažvejoti. 


 
   
Nakvynė viešbutyje Diližane.

7 diena. Vanadzoras -Kobair -  Achpat  - Sanainas

Pusryčiai. Kelionė į Armėnijos šiaurę.
Apžiūrėsime fantastiškai gražias freskas po atviru dangumi, Kobair vienuolyne be kupolo.
Ekskursija į Sanain ir Achpat vienuolynus (X-XIII a.) – abu įtraukti į JUNESCO pasaulinio paveldo paminklų gretas. Grįžimas į Jerevaną.

8 diena.  Konjako gamykla «ARARAT»  - Cicernakaberd

Pusryčiai. Ekskursija į garsiąją konjako gamyklą "Ararat", susipažinimas su konjakų gamybos technologija, puikių konjakų degustacija.
Memorialinio komplekso Cicernakaberd ir genocido muziejaus lankymas.
Laisvas laikas Jerevane. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

9 diena.   Chor Virap – Noravank – Džermukas

Pusryčiai.  Išvyka į Ararato slėnį, mūsų laukia vienos iš labiausiai garbinamų Armėnų Bažnyčios šventovių - Chor Virap vienuolyno (IV-XVII a.) lankymas, kuriame ilgą laiką buvo įkalintas pirmasis Armėnijos patriarchas šventasis Grigorijus Švietėjas. Vienuolynas įsikūręs prie pat Turkijos sienos (200 m.), būtent iš čia atsiveria nuostabiausi vaizdai į Araratą.

Toliau tęsime kelionę į Vajoc Dzor regioną, pietinėje šalies dalyje. Mums praves ekskursiją Armėnijos vynų gamykloje, Areni miestelyje, kur turėsime galimybę paragauti puikių vynų.
Aplankysime Noravank vienuolyną (IX - XIV a.) – Armėnijos architektūros perlą. Susipažinimas su Džermuk gydomųjų vandenų kurortu,  ekskursija į geriamąją galeriją.
Nakvynė viešbutyje Džermuke.

10 diena. Jerevanas

Pusryčiai. Gndevank cerkvės apžiūra.
Grįžimas į Jerevaną (apie 3 val.). Apgyvendinimas viešbutyje.

11 diena.  Išvykimas

Pervežimas į oro uostą, skrydis namo. 

Kelionės kainos teiraukitės agentūroje.

Į kaina įskaičiuota:
- pervežimas Zvartnoc oro uostas – viešbutis Jerevane – oro uostas;
- visi pervežimai kelionės metu;
- pažintiinė programa;
- įėjimo bilietai į lankomus objektus;
- profesionalaus rusakalbio gido paslaugos ;
- apgyvendinimas dviviečiame kambaryje 3* viešbučiuose: 7 nakvynės Jerevane + "early check inn", 2 nakvynės Diližane, 1 nakvynė Džermuke;
- maitinimas: pusryčiai ir pietus (9 pusryčiai viešbučiuose, 9 pietus, 1 vakarienė atvykimo diena).
Į kainą neįskaičiuota:
- skrydis;
- vakarienės, pietus 8 dieną.
Pastabos:
Vaikai iki 7 m. į kelionę vyksta nemokamai (perka tik lėktuvo bilietus).
Vaikams nuo 7 iki 12 metų 50% nuolaida, jei jie gyvens viename kambaryje su tėvais.
Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti programos eigą išlaikydamas visus programoje nurodytus lankymo objektus.

Kelionę organizuoja "LEHKO"

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,