Kelionės

Norite ištrūkti iš kasdieninės monotonijos ir praleisti nepamirštamas atostogas? O gal pavargote atostogauti tose pačiose pažįstamose vietose ir norite išbandyti kažką visiškai naujo? Domitės turtinga senovės kultūra ir istorija? Žavitės gamta ir svaiginančiais kalnų peizažais? Tuomet kelionė į Armėniją yra kaip tik tai ko Jums reikia. 

Siūlome Jums nepamirštamą pažintį su įspūdingąja Armėnija. Šalis išsidėsčiusi tarp Europos ir Azijos ir ribojasi su Iranu, Azerbaidžanu, Gruzija, Turkija.  Dydžiu prilygsta Belgijai ir čia gyvena beveik 3 mln. žmonių, iš kurių 95 % armėnai, o likusiąją dalį sudaro rusai, kurdai, jazidai ir kt. Didžiausias miestas, kartu ir Armėnijos sostinė – Jerevanas yra namai daugiau nei milijonui šalies gyventojų. Kalbant apie žmones, kurie yra be galo svetingi ir draugiški, jie su didžiausiu malonumu Jums pristatys savo mylimą šalį. Pagrindinė religija – krikščionybė, be to, Armėnija gali pasigirti seniausia pasaulyje valstybine bažnyčia.

- Užburiantys Ararato kalno vaizdai
Keliauti į Armėniją verta vien dėl didingo Ararato kalno. Nors šis kalnas yra Armėnijos simbolis, juo galima pasigrožėti tik iš tolo, nes jis yra Turkijos teritorijoje. Pasak legendos, per pasaulinį tvaną Nojaus arka rado sausą vietą kalno viršūnėjė. Pasibaigus potvyniui, vanduo visiškai dingo, o Nojus nužengęs nuo kalno apsigyveno Ararato slėnyje. Todėl armėnai labai gerbia šį kalną ir lipimas į Ararato kalną yra laikoma piligrimine kelione. Norintiems grožėtis kalnų vaizdais, geriausia eiti į Chor Virapo vienuolyną. Tai maždaug valanda kelio nuo Jerevano. Atsiveria įspūdingi vaizdai, o prisiminimai trunka visą gyvenimą, nes  Ararato kalnas yra daugiau nei tik gražus kalnas.

- Gamta
Nenusakomo grožio gamta ir jos įvairumas, net septynios skirtingos žemės paviršiaus sritys leido susiformuoti nuostabiausiems kraštovaizdžiams. Derlingi slėniai, didingi kalnai, bazalto kolonos, kriokliai, kalnų upės ir miškai, lavos suformuoti plokščiakalniai, akmeninės skulptūros, daugiau nei 200 sraunių upių ir mineralinių šaltinių, net 5 kvapą gniaužiantys kanjonai puošia Armėniją. Ji neturi prieigos prie jūros. Čia dominuoja kalnuotas reljefas, o didžioji šalies teritorijos dalis yra 1800 metrų aukštyje virš jūros lygio. Aukščiausias taškas yra Aragac (4092 m), o žemiausias yra Debedo slėnyje (400 m).

- Legendinis Sevano ežeras
Sevanas yra vienas didžiausių gėlo vandens ežerų pasaulyje. Jis yra apie 1900 metrų virš jūros lygio, ir atsistojus ant ežero kranto, kartais atrodo, kad vandens paviršius liečia dangų. Dėl savo grožio, Sevano ežeras vadinamas "Armėnijos perlu", o dėl savo dydžio - "Armėnijos jūra", kadangi užima net 5 % šalies ploto. Plotas aplink ežerą yra puiki vieta praleisti atostogas ar savaitgalį. Geriausias laikas aplankyti Sevano ežerą yra vasara, kai vanduo pakankamai šiltas, ir praleisti karštą dieną prie vandens yra tikras malonumas. Būtina savomis akimis pamatyti paslaptingąjį gėlo vandens Sevano ežerą. 

- Ilgiausias pasaulyje keltuvas 
Net jei neturite daug laiko keliauti po Armėniją, rekomenduojama aplankyti Tatevo vienuolyną. Jis yra 253 km nuo Jerevano. Kelias ilgas, tačiau tikrai verta. Jūs eisite per vaizdingus kalnus, Alpių pievas, ir krioklius. Tatevo vienuolynas pastatytas tiesiai ant uolos krašto ir atrodo nuostabiai supančios gamtos fone. Į vienuolyną galima patekti keltuvu "Tatev Rings". Jis buvo pastatytas ne taip seniai ir yra ilgiausias pasaulyje, nes jo ilgis 5 km!

- Senovės istorinis paveldas 
Armėnija - tai šalis, galinti pasigirti neįtikėtinai sena ir turtinga tautos istorija, kuri sužavi kiekvieną čia apsilankiusį. Geografiškai ji priklauso Azijai, tačiau kultūriškai ir istoriškai dažniau priskiriama Europai. Įsikūrusi palei Didįjį Šilko Kelią, ji įkrito į daugybės kultūrinių įtakų ir imperijų orbitą. Bet per unikalią istoriją, kalnų fone gimė daug gražių dalykų, kuriais šalis traukia keliautojus. Tai seniausia Kaukazo šalis, taip pat viena seniausių valstybių pasaulyje ir pirmoji, kurioje krikščionybė tapo valstybine religija (301 m.). 97% gyventojų šiandien yra krikščionys ir Armėnija turi vienas gražiausių bažnyčių pasaulyje. Armėnijos turtingas kultūrinis ir architektūrinis paveldas sujungia skirtingų tradicijų elementus. Armėnijos bažnyčios ir vienuolynai yra tokie didingi, kad lankantis ten galima pajusti ypatingą pagarbą. Armėnų kalba taip pat yra išskirtinė. Tai viena iš indoeuropiečių kalbų šeimos dalis, tačiau jos abėcėlė yra unikali, sukurta 405 m. ir iki šių dienų išliko nepakitusi. Armėnų kalba yra oficiali šalies kalba, tačiau rusų ir anglų kalbos yra dažnai vartojamos ir susikalbėti su vietiniais tikrai nebus sunku. 

- Naktinis Jerevanas
Sostinė Jerevanas graži ir dieną, ir naktį, tačiau vakare miestas yra ypatingai patrauklus. Vakare įjungiamos šviesos, žibintai ir galima pasivaikščioti sostinės centre ir aplankyti miesto "širdį" - Respublikos aikštę. Kiekvieną dieną nuo gegužės iki spalio aikštėje susirenka daug žmonių pasigrožėti spalvingais ir įspūdingais muzikiniais fontanais. Ši atrakcija yra mėgstama tiek vietos gyventojų, tiek turistų. Programa apima klasikos kūrinius, Armėnijos nacionalinės muzikos kūrinius, modernaus roko ir pop kūrinius, o pabaigą visada lydi Ch. Aznavouro kūrinys "amžina meilė".

- Maistas 
Taip pat kelionės į Armėniją metu nepamirškite ir armėniškos virtuvės. Tai neatskiriama Armėnijos kultūros dalis. Tiesiog privalote pasimėgauti burnoje tirpstančiu armėnišku maistu ir susipažinti su tūkstantmetėmis maisto gaminimo tradicijomis. Viešėdami Armėnijoje privalote paragauti garsiojo armėniško šašlyko ir armėniškos duonos (lavašo), kurios kepimo tradicijos yra labai senos ir ją kepant netgi laikomasi griežtos hierarchijos. Būtinai paragaukite ir virtų vėžių bei virto upėtakio. Vietiniuose turguose gausu džiovintų vaisių ir daržovių: abrikosų, persikų, slyvų, pomidorų. Ypatingas dėmesys skiriamas abrikosams, kurie yra netgi vadinami armėniškais obuoliais. Armėnijoje auginami maždaug penkiasdešimties rūšių abrikosai. Geriausias laikas mėgautis šiais vaisiais yra nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos. Dėl derlingo vulkaninio dirvožemio ir saulės, čia augantys abrikosai itin saldūs. Netgi oranžinė spalva esanti Armėnijos vėliavoje simbolizuoja abrikosus. Taip pat rekomenduojama išmėginti jogurto gėrimą meconi, o stipresnių gėrimų mėgėjams privalu paragauti garsiojo armėniško konjako.

Dėl daugybės kalnų darinių, Armėnijos klimatas yra žemyninis, vyrauja didelis temperatūrų skirtumas tarp sezonų. Vidutinė vasaros temperatūra maždaug 25° C, o žiemą temperatūra yra -5° C. Geriausias laikas kelionei į Armėniją yra nuo balandžio iki spalio. Viešint Armėnijoje verta aplankyti ir žymiausius Armėnijos kurortus - Diližaną, Džermukas, Sevaną, Cachkadzorą, kuriuose gerai išvystyta žiemos sporto ir aktyvaus vasaros turizmo infrastruktūra.

Armėnija yra tikrai autentiška šalis, kurioje galima pasinerti į kultūrą, tikėjimą, gamtą, istoriją ir atrasti įdomių ir netikėtų dalykų. Nusprendę įsigyti kelionę į Armėniją, patirsite įvairiausių įspūdžių ir savo atostogomis tikrai nenusivilsite.

Kelionei į Armėniją Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga, jei šalyje neviešės daugiau nei 180 d. Kelionei tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia =>> 

Keliaujant į Armėnija skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B . Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>> 


   

Kaina  
Bilieto kaina nuo  260 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  260 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  260 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 10 nakv./11 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,