Kelionės į Argentiną

Argentiną lengva įsimylėti, o kiekvieną kelionę į šią šalį paversti švente visiems pojūčiams. Tai temperamentingojo šokio tango gimtinė, čia gurmaniška nacionalinė virtuvė ir itin gardžiai gaminami jautienos patiekalai, geriamas aromatingasis gaučų gėrimas – matė, futbolas tiesiog dievinamas...

Čia išvysite garsiojo keliautojo Magelano atrastą Patagoniją ir Andų kalnus, priklausančius ilgiausiai pasaulyje kalnų grandinei, besidriekiančiai ne tik per Argentiną, bet ir per Čilę, Peru, Boliviją, Venesuelą, Kolumbiją ir Ekvadorą...

Buenos Airės 
Argentinos sostinė, kartu ir didžiausias šalies miestas, ir uostas – charizmatiškosios Buenos Airės, kurių pavadinimas ispaniškai reiškia – „geri orai“. Tik atvykus į šį miestą, nenustebkite, jei užsimanysite pasilikti ilgesniam laikui.Tai vienas gyviausių Lotynų Amerikos miestų, tango gimtinė, puikių restoranų, muziejų, ir galerijų, parkų ir sodų miestas supamas ypatingos atmosferos. Tai ir europietiškiausias Lotynų Amerikos miestas, kuriame niekada netrūksta veiklos. Tačiau geriausią susipažinti su miestu tyrinėjant jo rajonus, kurių yra net 48. Kaip ir kiekvieno miesto, Buenos Airių centras tikrai nuostabus. Čia yra visos pagrindinės istorinės vietos, pradedant garsiąja Gegužės aikšte (Plaza de Mayo) ir baigiant Kongresų rūmų kompleksu. Rikoleta - tai yra vienas iš geriausių ir pačių brangiausių miesto rajonų, pasižymintis prancūziško stiliaus pastatais, nuostabiais parkais, brangiais restoranais. Vienas svarbiausių šio rajono objektų yra Rikoleta kapinės, kuriose ilsisi Argentinos prezidentai, Nobelio premijų laimėtojai, aktoriai, rašytojai ir kiti svarbūs žmonės. Tribunales rajone yra Kolono teatras, kuris laikomas vienu iš svarbiausių operos teatrų pasaulyje. Almagro rajonas žinomas savo Kinijos prekybos centrais. Boedo rajone visi šoka tango. Palermo rajone stūkso nuostabus botanikos ir zoologijos sodai. O jei pasiseks pabuvoti tuomet kai žydi mėlynosios mimozos, tuomet įspūdis bus dešimt kartų didesnis. San Telmo ir La Boka rajonai garsėja kolonistinio stiliaus namais ir visame pasaulyje žinomais antikvariatais. Buenos Aires tiesiog reikia aplankyti ir patiems pajusti ypatingą miesto aurą.

Gamta ir gyvūnija
Argentinos nepaprastai graži gamta, gali didžiuotis savo stebuklais – Igvasu kriokliais, aukščiausiomis Andų viršūnėmis, spalvingomis Panvalio pelkėmis, permaininga Patagonija, žaliuojančiais Valdivijos drėgnaisiais miškais. Šalyje daug nuostabaus grožio parkų, įstabių krioklių, stepių, upių, kalnų ir ledynų ir džiunglių. Čia vienas garsiausių ledynų – Perito Moreno ledynas Pietų Patagonijoje. O Ugnies Žemė – tai itin atšiaurus ir vėjuotas kraštas. Mendozos provincija garsi aukštomis viršukalnėmis, ežerais ir upėmis, gaučais (kaubojais), argentinietiška virtuve ir vynininkyste. Įspūdingas Mėnulio slėnis kadaise buvęs upės vaga, o dabar jo paviršiuje triaso periodo uolienos, kur randama dinozaurų fosilijų.  O ką jau bekalbėti apie Argentinos gyvūniją – ji tokia pat įvairi ir neįprasta kaip ir gamta. Jūros gyvūnų rojus – Valdes pusiasalis. Čia gausu banginių, jūros žinduolių, paukščių,  stručių bei sausumos gyvūnų. Visai kitokie gyvūnai gyvena Ibera pelkėse. Ten gausu kaimanų, kapibarų, laukinių kačių, tropinių ūdrų, kondorų, erelių, gandrų, garnių, ančių ir daugybė kitų gyvūnų. Ir visai nesvarbu ar kelionės į Argentiną priežastis nuostabi gamta, Andai, ledynai ar Buenos Airės ir aistringasis tango, šalis yra didelė ir verta aplankyti ne vieną kartą.

Tango
Tango gimė gimė Buenos Airių viešnamių rajone XIX a. pabaigoje, kai Buenos Aires užplūdo laivai pilni imigrantų iš Europos, miestas klestėjo. Tango iš pradžių buvo laikomas vyrų šokiu. Tačiau pirmosios oficialios tango šokėjos buvo uosto laisvo elgesio merginos. Šiandien argentiniečiams tango yra ne tik šokis, bet gyvenimo būdas, požiūris. Argentinoje tango šoka visi - ir seni, ir jauni. Tai šokis, neturintis amžiaus ribų. Šokant tango, tarsi pasakojama liūdna istorija apie meilę, nusivylimą, socialines realijas. Argentinietiškame tango daug emocijų, kurios išreiškiamos jausmais ir kūnu. pabrėžiamas ryšys su partneriu ir muzika. Kelionės į Argentiną metu, nepraleiskite progos pamatyti tikro jausmingo argentinietiško tango, o gal net pašokti.

Maistas
Argentina yra neatsiejama nuo gero vyno, matės ir gurmaniškų mėsos patiekalų. Maistas čia – tai tam tikra bendravimo forma. Argentiniečių virtuvei įtakos turėjo ispanų, italų, vokiečių, prancūzų ir kitų Europos šalių virtuvės, tačiau Argentina garsėja savo lauko virtuve ir mėsos paruošimo įvairove. Mėsos Argentinoje valgoma daug. Populiariausia yra grilyje kepta mėsa – ypač jautiena, kurios suvartojama daugiausia pasaulyje. Kas gi nežino argentinietiškų didkepsnių? Puikus mėsos skonis dėl to, kad argentiniečiai naudoja senus gyvulių ganymo ir maitinimo metodus. Ir nors tai yra brangesnis procesas, tačiau gyvuliai yra sveikesni, o didkepsniai daug gardesni. Be mėsos, Argentiniečiai labai mėgsta ir jūros gėrybes. Taip pat Argentiniečiai didžiuojasi kimštos tešlos patiekalais (empanadas), dešromis su aštriais prieskoniais. Puikiai ruošia jūros gėrybes. Palepinkite save argentinietišku maistu – garantuojame – pirštus apsilaižysite!

Vynas
Jei esate vyno mylėtojas, tuomet tikrai žinote, kad Argentina yra penkta didžiausia vyno gamintoja ir jos vynai tikrai išskirtiniai. Pagrindinis vyno regionas – Mendoza įsikūręs vaizdingoje Andų papėdėje. Čia tiesiog idealios sąlygos vynmedžiams auginti ir pagaminama daugiau nei 80 proc. viso Argentinos vyno ir net 50 proc. viso Pietų Amerikos vyno. Rekomenduojama apsilankyti vasario – balandžio mėnesiais, kuomet vyksta derliaus šventė Vendimija. Klesti ir kiti vyno regionai: Salta, Catamarca, La Rioja, San Juan, Rio Negro. Argentinietiški vynai – tai vynai turintys savo istoriją ir savitą skonį. Keliaukite į Argentiną ir atraskite savo mėgstamą vyną.

Žmonės
Ši tauta tikrai išskirtinė ir turi tik jiems vieniems būdingų bruožų. venomis teka karštas lotyniškas kraujas. Čia gyvena temperamentingi skirtingų etninių grupių žmonės, todėl nieko keisto, kad čia Jūsų lauks tikras kultūrų ir tautų katilas. Čia „manjana“ reiškia niekada. viską daro neskubėdami, išimtis iš taisyklės gal tik Buenos Airės. argentiniečių veiduose nuolat švyti šypsenos. Ši tauta išskirtinė tuo, kad jie jaučiasi laimingi ir patenkinti gyvenimu.

Argentinos Gaučo kaubojai
Saulės nubučiuoti vyrai, dėvintys dideles skrybėles lenktais kraštais, apsmukusias kelnes ir vilnos pončus – tai Argentinos kaubojai Gaučai, ispanų ir indėnų palikuonys. Jų istorija siekia XVI amžių. Kaip piemenys jie išjodavo į pievas ganyti bandų, gyvendavo gamtoje, maitindavosi tuo ką sumedžiodavo. Jie naudojosi trimis įrankiais: lasu, peiliu ir geležiniais rutuliais. Dabar Gaučai laikomi Argentinos didvyriais, gyvena sėslų gyvenimą. Nepaprasta pažintis su Gaučiais prasideda apsistojant rančose ir ragaujant jų gamintų kepsnių.

Futbolas
Futbolas Argentinoje tiesiog dievinamas. Futbolą žaidžia net merginos. O kas gi nežino garsiausio per visą istoriją futbolininko Diego Maradonos? Argentiniečiai taip dievina šį futbolininką, kad net įkūrė jo vardo bažnyčią.

Talampajos Nacionalinis parkas
Tai raudonoji dykuma šiaurės vakarų Argentinoje, užimanti 2150 km² teritoriją ir yra 1500 m virš jūros lygio. Čia vyrauja dykumų klimatas – didelis dienos ir nakties temperatūrų skirtumas, tačiau vaizdai įstabūs. Kur tik akys užmato nuostabūs raudonų uolų dariniai, kuriems daugiau nei 2 mln. metų. Čia rastos seniausios pasaulyje dinozaurų fosilijos, indėnų gyvenviečių liekanos, piešiniai olose. Parke gyvena guanakai, kiškiai, maros, lapės ir didingieji kondorai. Be to ši vieta yra saugoma UNESCO.

Igvasu kriokliai
Šiaurinėje šalies dalyje, kur Argentina ribojasi su Brazilija, driekiasi žymusis Igvasu nacionalinis parkas – vienas didžiausių krioklių sistemų pasaulyje, saugomas UNESCO. Parką sudaro į daugybę šakų išsišakojusi Igvasu upė, kiekviena šaka tai atskiras krioklys, kurių yra 275. „Velnio gerklė“ - didžiausias krioklys). Tai viena iš būtinų aplankyti vietų Argentinoje.

Ledynai
Ledynai, ledynai, ledynai... Ten, kur ežeras Lago ir Argentino susieina su Andais ir išsišakoja, plyti žymiausias Perito Moreno ledynas. Jis yra 30 km ilgio ir 5 km pločio, jo aukštis 70 metrų. Tai trečias pagal dydį gėlo vandens rezervuaras pasaulyje, saugomas UNESCO. Ledyno amžius siekia apie 30 tūkstančių metų.

Matė
Matė – tai gėrimas, kuris yra gaminamas iš paruoštų ir išdžiovintų paragvajinio bugienio lapų, juos užpylus karštu vandeniu. Argentinos gyventojai dieviną šį gėrimą ir dažnai gatvėje galima vietinį, rankoje besinešantį specialų matės puodelį su vamzdeliu. Matė puikiai stimuliuoja imuninę sistemą pakelia nuotaiką, taip pat teigiamai veikia ir vyrišką potenciją, greitina medžiagų apykaitą ir joje beveik nėra kalorijų, be to mažina kraujospūdį, suteikia energijos aprūpina organizmą vitaminais ir mineralais. 

Festivaliai
Argentina – tai šalis nepraleidžianti progos švęsti, todėl šalyje vyksta daug įvairių rūšių festivalių. Buenos Airėse kasmet vyksta festivaliai tokie kaip Buenos Airių Tarptautinis Nepriklausomų Filmų Festivalis. Argentinoje gyvena daugiausia kino mėgėjų ir šalis pirmauja pagal peržiūrėtų filmų skaičių vienam gyventojui. Populiarus savaitę trunkantis du kart per metus vykstantis Mados festivalis, La Rural – kaimo mugės ir kaubojų festivalis. Taip pat meno, muzikos, tango festivaliai. Liepos mėnesį argentiniečiai švenčia Buenos Airių įkurimo metines. Tuomet visas miestas šurmuliuoja, švenčia iš širdies. O spalį visi alaus mylėtojai pasineria į Oktoberfest (alaus festivalį, vykstantį netoli Kordobos. 

Pingvinai
Argentinoje, kasmet rugsėjo vidury Punta Tombo pusiasalis virsta gražiausia perėjimo ir auginimo aikštele. Maždaug 400 000 Magelano pingvinų suka lizdus, peri ir augina jauniklius. Pakrantė nusėta olomis, kuriose pingvinai deda kiaušinius. Punta Tombo rezervate gyvena didžiausia Magelano pingvinų kolonija. Nepaisant įvairių apribojimų, turistai mielai ten lankosi ir žavisi tūkstančiais mielų ir be galo fotogeniškų vandens paukščių.

Septynių spalvų kalva
The Cerro de Siete Colores (septynių spalvų kalva) yra mažame Purmamarkos miestelyje. Tai viena įspūdingiausių geologinių vietovių prie Humahuakos kanjono, kuriame yra mineralais turtingos kalvos. Jos sukuria stebuklingą vaizdą, žaisdamos raudonais, žaliais ir oranžiniais atspalviais. 

Bariloche
Bariloche miestelis dažnai vadinamas „medaus mėnesio sotine“. Tai ežerų ir kalnų apsuptas miestelis, primenantis Šveicariją, kuriame įsikūręs pasaulinio lygio slidinėjimo kurortas. Ten puikios trasos ir keltuvai, jaukias gatvių kavinukės ir net šokolado krautuvėlės. Ten taip pat įsikūręs puikus nacionalinis parkas, siūlantis raftingą, jodinėjimą žirgais. Vasarą labai smagu maudytis ežeruose bei užsiimti vandens sportu. 

Ušuaja
Ušuaja – tai piečiausias pasaulio miestas, pačių gyventojų vadinamas „pasaulio pabaiga ir visko pradžia“. Čia praeina Atlanto ir Ramųjį vandenynus jungiantis Byglio sąsiauris. Ušuajos klimatas žvarbus ir vėjuotas, žiemą būna šalta, drėgna ir sninga, tačiau čia netrūksta turistų iš viso pasaulio. Tai labai turistinis ir brangus miestelis su daugybe restoranų, kavinių ir suvenyrų krautuvėlių. Ten rekomenduojama pasivaikščioti po senojo kalėjimo-muziejaus koridorius bei susipažinti su anksčiau čia gyvenusių, tačiau jau išnykusių Ugnies Žemės indėnų gentimis. Taip pat galima stebėti paukščius, pingvinus, ruonius ir orkas.

Gražiausias knygynas
Buenos Airėse esantis didžiulis knygynas El Ateneo Grand Splendid įsikūręs 1919 m. statytame įspūdingame pastate. Anksčiau čia buvo teatras, vėliau kino teatras, o 2000 m. čia įsikūrė knygynas. Knygyne išliko teatro scena, balkonai ir net raudonos užuolaidos. Tai išties magiška vieta, kurioje verta apsilankyt, net jei ir neketinate pirkti knygų.

Aukščiausia Pietų Amerikos viršūnė
Akonkagva-  tai aukščiausias Argentinos kalnas – 6962 metrų aukščio, esantis įspūdinguose Andų kalnuose. Šis kalnas kaip magnetas traukia kalnų mylėtojus iš viso pasaulio. Nepakartojamo grožio kalną dengia ledynai.

Plačiausia pasaulio gatvė
Liepos 9-osios alėja Buenos Airėse yra plačiausia pasaulio gatvė į abi puses turinti net devynias eismo juostas ir tiesiasi per visą miesto kvartalą. Ja važiuojant puikiai matosi visi lankyti miesto objektai. Ši gatvė pavadinta Argentinos nepriklausomybės dienos vardu.

Kelionei į Argentiną tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Argentiną viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>> 

Kelionei į Argentiną skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama skiepytis Hepatito A ir B, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>  

Kaina  6500 Lt/1882,53 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Rio de Žaneiras (3 nakv.) - Igvasu kriokliai (2 nakv.) – Buenos Airės (4 nakv.)
Transport:
Fly
Kaina  8550 Lt/2476,25 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Rio de Žaneiras (3 nakv.) - Igvasu krioklys (2 nakv.) – Buenos Airės (4 nakv.) – Čilės Santjagas (2 nakv.)
Transport:
Fly
Kaina  8270 Lt/2395,16 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Rio de Žaneiras (3 nakv.) - Igvasu krioklys (2 nakv.) – Buenos Airės (4 nakv.) – Montevidėjas (1 nakv.) –Punta del Estė (2 nakv)
Transport:
Fly
Kaina  8900 Lt/2577,62 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Buenos Airės (4 nakv.) – Igvasu krioklys (2 nakv.) – Ušuaja (2 nakv.) – Buenos Airės (1 nakv.)
Transport:
Fly
Kaina  8200 Lt/2374,88 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Buenos Airės (4 nakv.) – Igvasu krioklys (2 nakv.) – Mendosa (2 nakv.) – Buenos Airės (1 nakv.)
Transport:
Fly
Kaina  7000 Lt/2027,34 Eur
Bilieto kaina nuo  3300 Lt/955,75 Eur
Datos ir trukmė
Buenos Airės (4 nakv.) – Igvasu krioklys (2 nakv.) – Mar del Plata (2 nakv.) – Buenos Airės (1 nakv.)
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,