Nacionalinis Argentinos gėrimas – matė

Argentiniečiai sako, kad matė turi kavos stiprybę, geriausias arbatos savybes ir šokolado malonumą...

Matės arbata. Argentina. Kelionės į Argentiną. Egzotinės kelionės į Ameriką su LEHKOMatė – tai „Dievų gėrimas“, labai populiarus ne tik Argentinoje, kur jis laikomas nacionaliniu gėrimu, bet ir Urugvajuje, Paragvajuje bei pietinėje Brazilijos dalyje. Šventomis vadinamos arbatžolės – džiovinti paragvajinio bugienio lapai (Yerba Mate) suberiami į indą - kalabasą, pagamintą iš džiovinto saulėje moliūgėlio, uždengiami ir pakratomi, kad susimaišytų. Tada užpilami karštu, bet ne verdančiu vandeniu (temperatūra turėtų būti apie 70–80 C). Paprastai, argentiniečiai geria labai stiprią matę, kuomet 2/3 dalys (ar net daugiau) kalabasos užpildoma arbatžolėmis, o likusi dalis vandeniu.

Argentinoje gerti matę itin reikšminga kultūros dalis, ypatingas ritualas, kurio metu viena kalabasa ir bombila (specialus metalinis vamzdelis) perduodant iš rankų į rankas dalinamasi su šeima ir draugais. Argentinoje lankantis svečiuose, gėrimą ruošia namų šeimininkas, kuris ir pradeda gerti pirmasis, perduodamas puodelį ratu, į dešinę. Kai kalabasa ištuštėja ji grąžinama šeimininkui (cervador), kuris ją vėl pripildo ir toliau vyksta dalinimosi procesas, kol žolelės nebetenka skonio ir tampa lavado. Jei matė yra geros kokybės, tuomet ją galima plikyti net daugiau nei 10 kartų.

Matės arbata. Argentina. Kelionės į Argentiną. Egzotinės kelionės į Ameriką su LEHKOMatė labai naudinga žmogaus organizmui, turtinga antioksidantais ir joje galima rasti praktiškai visus reikalingus vitaminus – A, E, B, C, P (iš viso jų priskaičiuojama net 24), 15 rūšių aminorūgščių bei mineralus – natrį, kalį, kalcį, magnį, geležį, fosforą ir kt. Taip pat matėje yra panašios medžiagos į kofeiną – mateino, tačiau veikiančio kur kas švelniau nei kavoje esantis kofeinas. Mateinas neveikia centrinės nervų sistemos, atvirkščiai – ją atpalaiduoja. Arbata gerina virškinimą, reguliuoja apetitą, padidina ištvermę, palaiko energiją, gerina imuninę sistemą, palengvina alergijų simptomus, valo kraują, padeda sukoncentruoti dėmesį.

Gerdami matę Argentinoje prisiminkite šiuos patarimus:
- atėjus Jūsų eilė gerti matei – traukite ją pro bombilą tol, kol išgirsite gurguliavimą, reiškiantį, jog pasiekėte dugną;
- jokiu būdu nemaišykite matės ratais bombila;
- jei Jūs perdavusiam matę asmeniui pasakysite gracias – tai reikš, jog Jums jau gana.

Matės arbata. Argentina. Kelionės į Argentiną. Egzotinės kelionės į Ameriką su LEHKOMatės arbata. Argentina. Kelionės į Argentiną. Egzotinės kelionės į Ameriką su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,